Warszawa - Piątek, 20.06.2025 / Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama

Od otwarcia nowych stacji drugą linią metra przejechało ponad 4 mln pasażerów

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. W ciągu miesiąca od otwarcia nowych stacji na Pradze-Północ i Targówku drugą linią metra przejechało ponad 4 mln pasażerów. To blisko milion więcej niż rok wcześniej, gdy podziemna kolej jeździła tylko do Dworca Wileńskiego.
 
Od niedzieli, 15 września, pociągi linii metra M2 dojeżdżają do stacji Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Zarząd Transportu Miejskiego zebrał dane z bramek zliczających wejścia na stacje i porównał je z analogicznym okresem w zeszłym roku, gdy czynny był tylko centralny odcinek drugiej nitki podziemnej kolei.
 
Widać, że dłuższa trasa zachęciła mieszkańców do przesiadki do metra. Teraz codziennie z linii M2 korzysta blisko 180 tys. osób. Rekord padł w czwartek, 10 października – wtedy na stacje linii M2 weszło 178 514 osób. Rok wcześniej, 10 października 2018 r., było to 146 267 osób. W sumie, w pierwszym miesiącu kursowania pociągów metra na dłuższej trasie na stacje linii M2 weszło 4 035 691 osób (dane uwzględniają także pasażerów przechodzących łącznikiem na stacji Świętokrzyska z linii M1 do M2). W tym samym okresie w 2018 r. było to dokładnie 3 210 942 pasażerów.
 
Najpopularniejszą stacją pozostaje Dworzec Wileński – rekordowego 10 października weszło na nią 29 722 osób; w 2018 r. rekord padł 11 października 2018 r. – 30 180 osób. W przypadku nowych stacji najwięcej pasażerów korzysta z Trockiej – nawet 14 597 osób – tak było 9 października. Te liczby wyraźnie zmieniły się w ciągu miesiąca, bo po skierowaniu (od 30 września) autobusów z Białołęki i Targówka do stacji metra, liczba pasażerów na Trockiej wzrosła niemal dwukrotnie.
 
Dane z bramek wejściowych pokazują również, że w drodze do kampusu przy Krakowskim Przedmieściu studenci chętnie wybierają metro. We wrześniu w dni powszednie na stację Nowy Świat-Uniwersytet wchodziło ok. 11-12 tys. osób, a w październiku ponad 17 tys. 
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Będzie kolejna drogowa inwestycja drogowa

WARSZAWA.  Wybrano firmę, która zajmie się inwestycją drogową zakładająca budowę odcinka ul. Lazurowej.

Warszawa

Ruszyły roboty drogowe na Żoliborzu

WARSZAWA. Startuje następna inwestycja drogowa w naszym mieście – przebudowa jednej z ulic na Żoliborzu.

Warszawa

Poważny wypadek w stolicy. Autobus zderzył się z tramwajem i samochodem

WARSZAWA. Dziś rano doszło do poważnego wypadku na rondzie Wiatraczna. Są poszkodowani.

Warszawa

Będą zbierać środki pieniężne na pomniki katastrofy smoleńskiej i Lecha Kaczyńskiego

WARSZAWA. Zbiórka publiczna zorganizowana została dziś rano przed Kościołem Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu.

Warszawa

Potrącenie dziewczyny przez tramwaj

WARSZAWA. Młoda dziewczyna wybiegła na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający tramwaj.

Warszawa

Wypadek przy Gen. Maczka. Motocyklista w szpitalu

WARSZAWA. W rejonie ul. Gen. Maczka doszło ok. godz. 11 do poważnego wypadku. Są poszkodowani.

Warszawa

18-latek odpowie za napaść. Wyrwał torbę rowerzystce a później ją pobił

WARSZAWA. Do napaści na rowerzystkę doszło w poniedziałek. Na Błoniu kobieta została zaatakowana przez 18-letniego mężczyznę.

Warszawa

Utrudnienia w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży

WARSZAWA. Utrudnień w związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży nie zabraknie również w stolicy kraju.

Reklama