Warszawa - Wtorek, 17.06.2025 / Imieniny: Laury, Alberta, Marcjana
Reklama

Od otwarcia nowych stacji drugą linią metra przejechało ponad 4 mln pasażerów

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. W ciągu miesiąca od otwarcia nowych stacji na Pradze-Północ i Targówku drugą linią metra przejechało ponad 4 mln pasażerów. To blisko milion więcej niż rok wcześniej, gdy podziemna kolej jeździła tylko do Dworca Wileńskiego.
 
Od niedzieli, 15 września, pociągi linii metra M2 dojeżdżają do stacji Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Zarząd Transportu Miejskiego zebrał dane z bramek zliczających wejścia na stacje i porównał je z analogicznym okresem w zeszłym roku, gdy czynny był tylko centralny odcinek drugiej nitki podziemnej kolei.
 
Widać, że dłuższa trasa zachęciła mieszkańców do przesiadki do metra. Teraz codziennie z linii M2 korzysta blisko 180 tys. osób. Rekord padł w czwartek, 10 października – wtedy na stacje linii M2 weszło 178 514 osób. Rok wcześniej, 10 października 2018 r., było to 146 267 osób. W sumie, w pierwszym miesiącu kursowania pociągów metra na dłuższej trasie na stacje linii M2 weszło 4 035 691 osób (dane uwzględniają także pasażerów przechodzących łącznikiem na stacji Świętokrzyska z linii M1 do M2). W tym samym okresie w 2018 r. było to dokładnie 3 210 942 pasażerów.
 
Najpopularniejszą stacją pozostaje Dworzec Wileński – rekordowego 10 października weszło na nią 29 722 osób; w 2018 r. rekord padł 11 października 2018 r. – 30 180 osób. W przypadku nowych stacji najwięcej pasażerów korzysta z Trockiej – nawet 14 597 osób – tak było 9 października. Te liczby wyraźnie zmieniły się w ciągu miesiąca, bo po skierowaniu (od 30 września) autobusów z Białołęki i Targówka do stacji metra, liczba pasażerów na Trockiej wzrosła niemal dwukrotnie.
 
Dane z bramek wejściowych pokazują również, że w drodze do kampusu przy Krakowskim Przedmieściu studenci chętnie wybierają metro. We wrześniu w dni powszednie na stację Nowy Świat-Uniwersytet wchodziło ok. 11-12 tys. osób, a w październiku ponad 17 tys. 
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Odkryto podwarszawską fabrykę amfetaminy

Z ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że na prywatnej posesji produkowano narkotyki. Zabezpieczono 20 kilogramów nielegalnych substancji.

Warszawa

Nieznany mężczyzna oblał kwasem starszą kobietę

Sytuacja miała miejsce w miniony poniedziałek. Staruszka została oblana żrącą substancją przez nieznanego jej sprawcę.

Warszawa

Dachowanie Toyoty na rondzie w Piastowie

Za kierownicą Toyoty zasiadał 26-latek. W wyniku wypadku drogowego mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała. Jego stan lekarze określają, jako ciężki.

Warszawa

Pożar w Galerii Mokotów

W miniony piątek doszło do wybuchu pożaru w warszawskiej Galerii Mokotów. Nikomu nic się nie stało.

Warszawa

Spalił się kontener z marihuaną

Ogień pojawił się około godzi. 9.30. Jak się okazało na podstawie ustaleń funkcjonariuszy, zapalił się kontener, w którym znajdowały się narkotyki.

Warszawa

Przywrócono ruch tramwajów przy Jagiellońskiej

Chwilowo zablokowany był ruch tramwajów w rejonie ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Powodem były prace realizowane w związku z wymianą torowiska.

Warszawa

PGE Obrót uruchomiło specjalną linię telefoniczną

Pod numerem kontaktowym 422 222 222 możliwe jest uzyskanie wszelkich potrzebnych informacji na temat dotychczasowego korzystania z usług PGE Obrót S.A. oraz wiadomości niezbędnych do podpisania umowy.

Warszawa

29-latek z Rosji podejrzany o napad na lombard

Funkcjonariusze warszawskiej policji zatrzymali 29-latka z Rosji, który prawdopodobnie dokonał rozboju w jednym z lokalnych lombardów.

Reklama