Warszawa - Środa, 20.08.2025 / Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela
Reklama

Nowa rotunda

Dodano:

Fot. Archiwum wawa.net.pl
Fot. Archiwum wawa.net.pl

WARSZAWA. Rozpoczęto prace przy Rotundzie.

 

Obiekt w nowej odsłonie zacznie funkcjonować za ok. dwa lata. Zgodnie z projektem, budowla będzie nowoczesna i estetyczna oraz przestronna za sprawą zastosowanych w koncepcji przeszkleń.

 

Nie zostanie natomiast zmieniony w trakcie prac remontowych kształt obiektu. Rotunda znajduje się na styku Al. Jerozolimskich oraz ul. Marszałkowskiej. To jedna z wizytówek naszej stolicy, która widnieje w miejskim krajobrazie od 1966 roku.

 

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Znęcała się nad matką i synem

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali awanturującą się i agresywną kobietę, która znęcała się nad swoja matką i synem.

Warszawa

Policyjny pościg za włamywaczem

W ręce policjantów z Komisariatu w Halinowie wpadł 29-letni Łukasz N. z Sulejówka, podejrzany o włamanie.

Warszawa

Bezpieczne Ferie 2014

Do 2 marca 2014 roku na terenie województwa mazowieckiego potrwają policyjne działania prewencyjne pod nazwą: „Bezpieczne Ferie 2014”.

Warszawa

Dyskusja o teatrach Warszawy

 26 lutego, o godz. 18.00 w siedzibie Nowego Teatru (ul. Madalińskiego 10/16) odbędzie się debata na temat rozwoju stołecznych scen, w szczególności w kontekście społecznego uczestnictwa w kulturze. 

Warszawa

Podsumowanie policyjnej akcji "Walentynki"

 W wyniku dwudniowych działań skontrolowano łącznie 5986 pojazdów, zatrzymano 33 nietrzeźwych kierujących, nałożono 162 mandaty karne, zatrzymano 13 dowodów rejestracyjnych i 24 praw jazdy. 

Warszawa

Poznaliśmy wykonawcę trasy na Tarchomin

Wyłoniono wykonawcę trasy tramwajowej na Tarchomin, od trasy mostu Marii Skłodowskiej-Curie do pętli przy ul. Mehoffera.

Warszawa

Rok wielkich zmian w Warszawie

Ten rok będzie czasem wielkich zmian w Warszawie. Sprawdźcie zaplanowane remonty i inwestycje.

Warszawa

Ciśnienie i wiek serca kierowców do kontroli

Zapraszamy na kontrole autokarów prowadzone przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego (ITD), połączone z dobrowolnymi badaniami serca kierowców.

Reklama