Warszawa - Wtorek, 17.06.2025 / Imieniny: Laury, Alberta, Marcjana
Reklama

Nominacje dla strażaków

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
W związku z przypadającym na dzień wczorajszy Dniem Strażaka, w Warszawie zorganizowano specjalne uroczystości.

W ramach obchodów kilkuset funkcjonariuszy straży pożarnej odznaczonych zostało stopniem oficerskim. Ogółem Polska dysponuje 30 tys. strażaków. Prawie 2 tys. osób to pracownicy cywilni. Kobiet jest niespełna 1300. W akcjach ratowniczych udział bierze zaledwie kilkadziesiąt z nich.

Jak pokazują statystyki, w minionym roku strażacy wyjeżdżali do prawie 130 tys. pożarów. Ich święto obchodzone jest w dniu 4 maja, a więc w dzień ich patrona – świętego Floriana.
 
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Prawie 200 mln euro na poprawę gospodarki ściekowej

Do wykorzystania na modernizację gospodarki wodno-ściekowej będzie dokładnie 196,5 mln euro. Pieniądze pochodzić mają z dofinansowania unijnego.

Warszawa

Darmowy laptop w nagrodę

Warszawscy uczniowie i absolwenci szkół gimnazjalnych mają szansę ubiegać się o darmowe laptopy.

Warszawa

15 lat Polski w NATO. Uroczystości

Ze względu na przypadającą w dniu wczorajszym piętnastą rocznicę przystąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego na terenie Warszawy odbyły się uroczystości.

Warszawa

Wypadek na Trasie Toruńskiej. Utrudnienia w ruchu

Dziś rano doszło do poważnej kolizji drogowej na Trasie Toruńskiej w Warszawie. W związku z wypadkiem zablokowany został ruch.

Warszawa

Startuje nabór do warszawskich przedszkoli

Począwszy od dnia dzisiejszego przyjmowane będą zgłoszenia opiekunów, chcących posłać swoje pociechy do przedszkola.

Warszawa

Dwa auta i tramwaj uległy zderzeniu

Do wypadku doszło dziś w godzinach przedpołudniowych. Kolizja miała miejsce przy zbiegu ul. Leszno oraz Okopowej.

Warszawa

Które drogi do remontu?

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie ogłosił już listę dróg, które zostaną wyremontowane w najbliższych miesiącach. Pierwsze roboty ruszą już w kwietniu.

Warszawa

W trakcie czyszczenia ulic, zapadł się asfalt

W miniony wtorek na terenie Warszawy przeprowadzano roboty porządkowe po zimie. W trakcie czyszczenia ul. Kwatery Głównej pod zamiatarką zapadła się jezdnia.

Reklama