Warszawa - Piątek, 16.01.2026 / Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego
Reklama

W sobotę Noc Muzeów w Warszawie

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. Warszawa po raz 15. organizuje Noc Muzeów. W sobotę, 19 maja zwiedzających przyjmie 240 placówek. Będą konkursy, dwa stoiska informacyjne, wejściówki do PKiN i niespodzianka dla 15-latków.
 
Największa i jednocześnie najlepiej rozpoznawalna impreza kulturalna w stolicy cieszy się ogromną popularnością od 2004 roku. Placówki biorące udział w wydarzeniu to miejsca związane m.in. ze sztuką, kulturą, historią, i jako organizatorzy imprezy zapewniają ciekawą i bogatą rozrywkę, a także pokazują swoje często na co dzień zamknięte korytarze. 
 
"W tegorocznym plakacie promującym Noc Muzeów odeszliśmy od czerni, jest on bardzo kolorowy, tak jak kolorowa i bogata jest oferta warszawskiej Nocy Muzeów" – podkreślił Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta.
 
Noc Muzeów jest imprezą ogólnoeuropejską, jednak w Polsce – inaczej niż w pozostałych krajach Europy – biorą w niej udział nie tylko placówki związane z kulturą. Niemniej to właśnie do muzeów ustawiają się największe kolejki.
 
"Podczas Nocy Muzeów już kilkakrotnie nawiązywaliśmy do ważnych rocznic: 2010r. do Roku Chopina, 2011r. Roku Marii Skłodowskiej-Curie, w 2012r. do Roku Bolesława Prusa i Janusza Korczaka" - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, podczas konferencji prasowej.
 
Szczegółowy program 15. Nocy Muzeów w Warszawie znajduje się TUTAJ
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Zatrzymany sprawca napadu na handlowca

Do zdarzenia doszło 24 czerwca na Ursynowie.

Warszawa

Nie żyje dyrektor Teatru Żydowskiego

Szymon Szurmiej zmarł w wieku 91 lat.

Warszawa

Okłamał, że w sądzie jest bomba

22-latek ma już na swoim koncie przewinienia. Odpowie za wykroczenia, których się dopuścił.

Warszawa

Kolejna wygrana w Lotto w stolicy

Tym razem szczęśliwy gracz kupił los na „chybił trafił”.

Warszawa

PESA dostarczy tramwaje

W zorganizowanym przetargu propozycję przedstawiła tylko PESA Bydgoszcz.

Warszawa

Możliwe przelotne deszcze i burze

Na dziś zapowiadane są w stolicy lokalne burze i chwilowe opady deszczu.

Warszawa

Powstanie Plac Europejski

Teren ma być estetyczny i chętnie odwiedzany przez mieszkańców stolicy.

Warszawa

Pieszy potrącony przez pociąg

Do wypadku doszło niedaleko Ożarowa Mazowieckiego.

Reklama