Warszawa - Piątek, 20.06.2025 / Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama

Na Żoliborzu rozpocznie się budowa zespołu szkolno-przedszkolnego

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa/R.Motyl
fot. Urząd Miasta Warszawa/R.Motyl
WARSZAWA. Na Żoliborzu, przy ulicy Anny German, już wkrótce rozpocznie się budowa zespołu szkolno-przedszkolnego dla 800 uczniów i 150 przedszkolaków. W poniedziałek, 11 marca, władze Warszawy podpisały umowę na budowę tej placówki.
 
W piątek podpisałem umowę na budowę szkoły na Targówku, dziś na nowy zespół szkolno-przedszkolny na Żoliborzu. To jest kontynuacja programu „Warszawa dla uczniów”, czyli między innymi rozwój infrastruktury oświatowej – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.
 
Nowa szkoła jest przewidziana dla 800 uczniów, a przedszkole dla 150 maluchów. W zespole zatrudnienie znajdzie około 150 nauczycieli i pracowników obsługi. Czteropiętrowy budynek szkoły ma kształt prostokąta z wewnętrznym patio.
 
Od strony północnej będzie sala gimnastyczna, zaś od zachodu - część przedszkolna. Oprócz auli, sali gimnastycznej i biblioteki, na terenie kompleksu powstanie boisko do koszykówki i siatkówki, do mini piłki nożnej i ręcznej z bieżnią, place zabaw, siłownia plenerowa. Inwestycja obejmuje również budowę miejsc parkingowych i miejsc na stojaki rowerowe, budowę części ulicy łączącej ulicę Anny German z ulicą Przasnyską oraz chodnika wzdłuż nowoprojektowanej ulicy i ścieżki rowerowej.
 
Planowane zakończenie całej inwestycji to czwarty kwartał 2021 r., a koszt - 49,4 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm: MTM Budownictwo Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Technicznych „ŚLĄSK” Sp. z o.o. Według odrębnego opracowania powstanie ścieżka rowerowa, chodnik i miejsca parkingowe wzdłuż ulicy Anny German.
 
 
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

W stolicy będą nowe autobusy

WARSZAWA. Na chwilę obecną trwają testy nowego autobusu. Jeżeli pojazd sprawdzi się w trasie, podobnych środków transportu przybędzie.

Warszawa

Zabarykadował się i groził użyciem broni

WARSZAWA. W Jabłonnie na osiedlu Słoneczna Polana zabarykadował się mężczyzna, który niewykluczone, iż dysponował bronią palną.

Warszawa

Muzeum Józefa Piłsudskiego. Wmurowanie kamienia węgielnego

WARSZAWA. Dziś uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Józefa Piłsudskiego.

Warszawa

Wypadek w rejonie Wisłostrady

WARSZAWA. Przy ul. Sanguszki, jadąc od Wisłostrady, zmotoryzowany prowadzący fiata wjechał na nie swój pas jezdni i zderzył się z prawidłowo jadącym kierowca skody.

Warszawa

Rozbito grupę przestępczą. Kilka osób zatrzymanych

WARSZAWA. Rozbita została grupa przestępcza, która zmuszała kobiety do prostytucji.

Warszawa

Nowy kierunek lotu z Warszawy. Dokąd?

WARSZAWA. Ze stolicy można polecieć do Seulu.

Warszawa

Powstaje pomnik upamiętniający Pileckiego

WARSZAWA. Na finiszu jest inwestycja związana z postawieniem pomnika rotmistrza Pileckiego.

Warszawa

Pierwsze prace przy S17 na wiosnę

WARSZAWA. Jak tylko minie sezon zimowy, ekipa wystartuje z pierwszymi robotami nad trasą S17.

Reklama