Warszawa - Sobota, 28.02.2026 / Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira
Reklama

Na Żoliborzu rozpocznie się budowa zespołu szkolno-przedszkolnego

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa/R.Motyl
fot. Urząd Miasta Warszawa/R.Motyl
WARSZAWA. Na Żoliborzu, przy ulicy Anny German, już wkrótce rozpocznie się budowa zespołu szkolno-przedszkolnego dla 800 uczniów i 150 przedszkolaków. W poniedziałek, 11 marca, władze Warszawy podpisały umowę na budowę tej placówki.
 
W piątek podpisałem umowę na budowę szkoły na Targówku, dziś na nowy zespół szkolno-przedszkolny na Żoliborzu. To jest kontynuacja programu „Warszawa dla uczniów”, czyli między innymi rozwój infrastruktury oświatowej – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.
 
Nowa szkoła jest przewidziana dla 800 uczniów, a przedszkole dla 150 maluchów. W zespole zatrudnienie znajdzie około 150 nauczycieli i pracowników obsługi. Czteropiętrowy budynek szkoły ma kształt prostokąta z wewnętrznym patio.
 
Od strony północnej będzie sala gimnastyczna, zaś od zachodu - część przedszkolna. Oprócz auli, sali gimnastycznej i biblioteki, na terenie kompleksu powstanie boisko do koszykówki i siatkówki, do mini piłki nożnej i ręcznej z bieżnią, place zabaw, siłownia plenerowa. Inwestycja obejmuje również budowę miejsc parkingowych i miejsc na stojaki rowerowe, budowę części ulicy łączącej ulicę Anny German z ulicą Przasnyską oraz chodnika wzdłuż nowoprojektowanej ulicy i ścieżki rowerowej.
 
Planowane zakończenie całej inwestycji to czwarty kwartał 2021 r., a koszt - 49,4 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm: MTM Budownictwo Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Technicznych „ŚLĄSK” Sp. z o.o. Według odrębnego opracowania powstanie ścieżka rowerowa, chodnik i miejsca parkingowe wzdłuż ulicy Anny German.
 
 
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Wiceprezydent stolicy mówił o gospodarce odpadami

WARSZAWA. Wszystkie miasta dotknięte są nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. 

Warszawa

Jak mądrze zaplanować własny rozwój?

Rozwój osobisty jest ważną częścią naszego życia, zarówno zawodowego, jak i prywatnego. Doskonaląc własne umiejętności czy poszerzając posiadaną wiedzę, podnosimy poczucie własnej wartości i odczuwamy ogromną satysfakcję z podejmowanych działań.

Warszawa

Mobilny Punkt Poradnictwa wrócił na ulice Warszawy

WARSZAWA. Po ulicach Warszawy, tak jak w zeszłym roku, jeździ Mobilny Punkt Poradnictwa.

Warszawa

Co warto zobaczyć w Tunezji?

Tunezja co roku pozostaje na szczycie wakacyjnej listy ulubionych kierunków Polaków. Nic dziwnego – zapewnia nam możliwość cieszenia się gorącym afrykańskim klimatem i egzotycznymi atrakcjami, a jednocześnie umożliwia korzystanie z europejskich udogodnień....

Warszawa

22 listopada 2019 r. mija rok prezydentury Rafała Trzaskowskiego

WARSZAWA. 22 listopada 2019r. mija dokładnie rok od zaprzysiężenia na urząd prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Warszawa

Statystyki wypadków w stolicy

Po stolicy Rosji – Moskwie, jednej z największych metropolii świata – Stambule, oraz po Petersburgu Warszawa jest najbardziej zakorkowanym miastem w Europie. Dochodzi tu również do największej liczby wypadków w skali kraju.

Warszawa

W niedzielę Piknik Historyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości

WARSZAWA. Wspólne świętowanie zacznie się na pl. Zamkowym o godz. 12.00 inscenizacją powierzenia Józefowi Piłsudskiemu urzędu Naczelnika Państwa.

Warszawa

Ruszają prace związane z przebudową ul. Górczewskiej

WARSZAWA. Roboty wykonywane są w koordynacji z budową II linii metra.

Reklama