Warszawa - Wtorek, 17.06.2025 / Imieniny: Laury, Alberta, Marcjana
Reklama

Na Żoliborzu rozpocznie się budowa zespołu szkolno-przedszkolnego

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa/R.Motyl
fot. Urząd Miasta Warszawa/R.Motyl
WARSZAWA. Na Żoliborzu, przy ulicy Anny German, już wkrótce rozpocznie się budowa zespołu szkolno-przedszkolnego dla 800 uczniów i 150 przedszkolaków. W poniedziałek, 11 marca, władze Warszawy podpisały umowę na budowę tej placówki.
 
W piątek podpisałem umowę na budowę szkoły na Targówku, dziś na nowy zespół szkolno-przedszkolny na Żoliborzu. To jest kontynuacja programu „Warszawa dla uczniów”, czyli między innymi rozwój infrastruktury oświatowej – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.
 
Nowa szkoła jest przewidziana dla 800 uczniów, a przedszkole dla 150 maluchów. W zespole zatrudnienie znajdzie około 150 nauczycieli i pracowników obsługi. Czteropiętrowy budynek szkoły ma kształt prostokąta z wewnętrznym patio.
 
Od strony północnej będzie sala gimnastyczna, zaś od zachodu - część przedszkolna. Oprócz auli, sali gimnastycznej i biblioteki, na terenie kompleksu powstanie boisko do koszykówki i siatkówki, do mini piłki nożnej i ręcznej z bieżnią, place zabaw, siłownia plenerowa. Inwestycja obejmuje również budowę miejsc parkingowych i miejsc na stojaki rowerowe, budowę części ulicy łączącej ulicę Anny German z ulicą Przasnyską oraz chodnika wzdłuż nowoprojektowanej ulicy i ścieżki rowerowej.
 
Planowane zakończenie całej inwestycji to czwarty kwartał 2021 r., a koszt - 49,4 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm: MTM Budownictwo Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Technicznych „ŚLĄSK” Sp. z o.o. Według odrębnego opracowania powstanie ścieżka rowerowa, chodnik i miejsca parkingowe wzdłuż ulicy Anny German.
 
 
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Pożar w Galerii Mokotów

W miniony piątek doszło do wybuchu pożaru w warszawskiej Galerii Mokotów. Nikomu nic się nie stało.

Warszawa

Spalił się kontener z marihuaną

Ogień pojawił się około godzi. 9.30. Jak się okazało na podstawie ustaleń funkcjonariuszy, zapalił się kontener, w którym znajdowały się narkotyki.

Warszawa

Przywrócono ruch tramwajów przy Jagiellońskiej

Chwilowo zablokowany był ruch tramwajów w rejonie ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Powodem były prace realizowane w związku z wymianą torowiska.

Warszawa

PGE Obrót uruchomiło specjalną linię telefoniczną

Pod numerem kontaktowym 422 222 222 możliwe jest uzyskanie wszelkich potrzebnych informacji na temat dotychczasowego korzystania z usług PGE Obrót S.A. oraz wiadomości niezbędnych do podpisania umowy.

Warszawa

29-latek z Rosji podejrzany o napad na lombard

Funkcjonariusze warszawskiej policji zatrzymali 29-latka z Rosji, który prawdopodobnie dokonał rozboju w jednym z lokalnych lombardów.

Warszawa

Zamknięcie fragmentu Wisłostrady w okolicach Trasy Łazienkowskiej

Powodem wprowadzenia utrudnień w ruchu są roboty drogowe nad zburzeniem wjazdu ze strony ul. Czerniakowskiej w stronę centralnych partii miasta.

Warszawa

Wypadek drogowy przy Wolczyńskiej. Autobus zderzył się z ciężarówką

W wyniku wypadku drogowego mającego miejsce w dniu dzisiejszym w rejonie skrzyżowania ul. Nocznickiego i Wólczyńskiej, poszkodowana została jedna osoba.

Warszawa

Weekendowe roboty nad torowiskiem

W związku z zaplanowanymi na najbliższe weekendy pracami nad zerwaniem dotychczasowego torowiska i wymianą nawierzchni na nową, wprowadzone zostaną objazdy.

Reklama