Warszawa - Poniedziałek, 13.10.2025 / Imieniny: Edwarda, Geralda, Teofila
Reklama

Na Żoliborzu rozpocznie się budowa zespołu szkolno-przedszkolnego

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa/R.Motyl
fot. Urząd Miasta Warszawa/R.Motyl
WARSZAWA. Na Żoliborzu, przy ulicy Anny German, już wkrótce rozpocznie się budowa zespołu szkolno-przedszkolnego dla 800 uczniów i 150 przedszkolaków. W poniedziałek, 11 marca, władze Warszawy podpisały umowę na budowę tej placówki.
 
W piątek podpisałem umowę na budowę szkoły na Targówku, dziś na nowy zespół szkolno-przedszkolny na Żoliborzu. To jest kontynuacja programu „Warszawa dla uczniów”, czyli między innymi rozwój infrastruktury oświatowej – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.
 
Nowa szkoła jest przewidziana dla 800 uczniów, a przedszkole dla 150 maluchów. W zespole zatrudnienie znajdzie około 150 nauczycieli i pracowników obsługi. Czteropiętrowy budynek szkoły ma kształt prostokąta z wewnętrznym patio.
 
Od strony północnej będzie sala gimnastyczna, zaś od zachodu - część przedszkolna. Oprócz auli, sali gimnastycznej i biblioteki, na terenie kompleksu powstanie boisko do koszykówki i siatkówki, do mini piłki nożnej i ręcznej z bieżnią, place zabaw, siłownia plenerowa. Inwestycja obejmuje również budowę miejsc parkingowych i miejsc na stojaki rowerowe, budowę części ulicy łączącej ulicę Anny German z ulicą Przasnyską oraz chodnika wzdłuż nowoprojektowanej ulicy i ścieżki rowerowej.
 
Planowane zakończenie całej inwestycji to czwarty kwartał 2021 r., a koszt - 49,4 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm: MTM Budownictwo Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Technicznych „ŚLĄSK” Sp. z o.o. Według odrębnego opracowania powstanie ścieżka rowerowa, chodnik i miejsca parkingowe wzdłuż ulicy Anny German.
 
 
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Od września zmiany naliczania opłat w warszawskich przedszkolach

W nowym roku placówki będą tańsze. Wynika to z zatwierdzonego sposobu naliczania opłat.

Warszawa

Wypadek przy Grochowskiej

Do zderzenia pojazdów doszło wczoraj przed południem.

Warszawa

Most Łazienkowski częściowo nieczynny

Powodem są prace remontowe związane z połączeniem estakady z wiaduktami Trasy Łazienkowskiej.

Warszawa

Zderzenie autokaru z tramwajem. W środku były dzieci

Autokar wiózł wycieczkę szkolną. Wypadek miał miejsce przy ul. Jagiellońskiej.

Warszawa

Śmieciarka zatarasowała przejazd przy Okopowej

Wóz stanął w rejonie skrzyżowania Okopowej i Dzikiej. Co się stało?

Warszawa

Łyżwy bez względu na sezon?

Taki pomysł będzie kosztował 40 mln zł.

Warszawa

Rowery miejskie pod ochroną

Ochroniarze będą kontrolowali stacje rowerowe.

Warszawa

Napad na aptekarza. Pady strzały?

Na napad z bronią w ręku wskazują świadkowie zdarzenia.

Reklama