Warszawa - Środa, 18.06.2025 / Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Reklama

Na stacjach Płocka, Młynów i Księcia Janusza prace budowlane dobiegają końca

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. Na stacjach Płocka, Młynów i Księcia Janusza prace budowlane dobiegają końca. Potem służby zewnętrzne będą mogły rozpocząć odbiory. Zgodnie z deklaracjami pierwsi pasażerowie powinni skorzystać z nowego odcinka linii M2 wiosną 2020 roku.
 
Stacje wolskiego odcinka II linii metra są już niemal gotowe. Nie oznacza to jednak, że będą one mogły zostać uruchomione bezpośrednio po zakończeniu prac budowlanych. Przed nami proces pozyskiwania niezbędnych opinii i zgód, a przede wszystkim pozwolenia na użytkowanie.
 
Do otwarcia nowych stacji dla pasażerów, na wiosnę 2020 r., prace będą prowadzone według harmonogramu:
 
29 listopada 2019 r. – zakończenie prac budowlanych wynikających z podpisanego kontraktu;
grudzień 2019 r. – styczeń 2020 r. – odbiory służb zewnętrznych (m.in. Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Państwowej Straży Pożarnej);
styczeń 2020 r. – zakończenie odbiorów;
luty 2020 r. – złożenie wniosków o wydanie pozwolenia na użytkowanie do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego;
luty – marzec 2020 r. – niezbędne procedury prawne;
początek kwietnia 2020 r. – otwarcie odcinka.
 
We wtorek, 29 października, generalny wykonawca, firma Gülermak, przedłożył protokół konieczności, w którym wskazuje na brak możliwości prowadzenia przez siebie testów wewnętrznych w związku z niezrealizowaniem w ustalonym terminie podstawowego przyłącza energetycznego do stacji C07 Młynów (aktualnie stacja posiada przyłącze energetyczne o mniejszej mocy) przez innogy Stoen Operator Sp. z o.o. Tym samym niemożliwe było także przeprowadzenie wymaganych prawem odbiorów w trakcie obowiązującego terminu prowadzenia prac budowalnych.
 
W związku z tym, aby uruchomić wolski odcinek w deklarowanym terminie, podjęliśmy decyzję o zmianie kolejności działań i realizowanie ich według harmonogramu przedstawionego powyżej.
 
Przyjęty plan umożliwi otwarcie stacji: Płocka, Młynów i Księcia Janusza w ciągu czterech miesięcy od zakończenia prac budowlanych, czyli tak jak w przypadku wschodniego odcinka linii metra M2.
 
Ze względów proceduralnych oraz doświadczeń z odbiorów stacji wschodniego fragmentu M2 Metro Warszawskie wpisze ustalony harmonogram do dokumentacji kontraktowej.
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Grupa pseudokibiców zaatakowała pasażerów tramwaju

Niespodziewanie zamaskowani mężczyźni wtargnęli do jednego z tramwajów, wrzucając petardy oraz atakując nastolatków.

Warszawa

W parku zawaliło się drzewo. Obok były dzieci

Sytuacja miała miejsce w parku przy ul. Ratuszowej 2 tuż obok wejścia do zoo.

Warszawa

Wywrotka ciężarówki. Wysypały się puszki z piwem

Do zdarzenia doszło na węźle Piłsudskiego na trasie S8. Ciężarówka przewróciła się na bok. Rozsypały się setki puszek.

Warszawa

Dym w jednym z pociągów

Funkcjonariusze straży pożarnej sprawdzają pojazd.

Warszawa

Dziś Masa Krytyczna. Uwaga na utrudnienia w ruchu

Rowerzyści spotkają się równo o godz. 18 na placu Zamkowym. Stamtąd wyjadą w stronę centrum.

Warszawa

Potrąciła strażnika miejskiego, bo nie chciała się zatrzymać do kontroli

Dziś kobiecie postawione zostaną zarzuty. Prawdopodobne, że kierująca odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Warszawa

Od połowy czerwca remont ul. Kleszczowej

Jeszcze do niedawna zapowiadano, że na czas modernizacji ul. Kleszczowa zostanie całkowicie zamknięta. Tak jednak nie będzie.

Warszawa

Zlikwidowano wyrwę przy ul. Kruczej

W rejonie ul. Kruczej pojawiła się wyrwa, która uniemożliwiała ruch w tej części stolicy. Usterkę już zlikwidowano.

Reklama