Warszawa - Piątek, 20.06.2025 / Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama

Na mieszkańców stolicy czeka bezpłatna oferta kulturalno-sportowa

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
WARSZAWA. Warszawianki i warszawiacy tłumnie poszli do urn. W ramach podziękowania stolica ma nagrodę dla wszystkich za wzorową postawę obywatelską. W najbliższy weekend, 19-20 października, na mieszkanki i mieszkańców stolicy czeka bezpłatna oferta kulturalno-sportowa.
 
Warszawa przed wyborami do Sejmu i Senatu RP, wspólnie z innymi samorządami podjęła wyzwanie organizacji pozarządowej Akcji Demokracja #IdziemyNaRekord60procent. - W ubiegłorocznych wyborach samorządowych frekwencja w Warszawie wyniosła prawie 67%, w tegorocznych aż 77,07%.
 
Wspólnie pokazaliśmy, że rozumiemy jak ważne są nasze głosy i jak dużo od nich zależy – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy. – W najbliższy weekend, bezpłatne będą wybrane instytucje kultury, miejskiej ale i prywatne, które odpowiedziały na nasz apel oraz miejskie obiekty sportowe.
 
W ramach akcji #IdziemyNaRekord60procent Warszawa proponuje bezpłatne korzystanie z usług miejskich ośrodków sportu i rekreacji, w szczególności z pływalni krytych, siłowni, kortów tenisowych, squasha. Akcja dotyczy wejść indywidualnych (biletów jednorazowych) w dniach 19-20 października br. w godzinach otwarcia obiektu w ramach dostępnych (np. wcześniej niezarezerwowanych) godzin. Dotyczy obiektów Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, Park Kultury w Powsinie oraz wszystkich Dzielnicowych Ośrodków Sportu i Rekreacji.
 
Do akcji przyłączyły się warszawskie instytucje kultury, które zaproponowały m.in. zniżki na spektakle lub pule bezpłatnych biletów odpowiadających wysokości frekwencji wyborczej, konkursy, rabaty na zakup wydawnictw, bezpłatne kuratorskie oprowadzania po wystawach, bezpłatne zajęcia w domach kultury, także realizację celów charytatywnych. Zapraszamy do śledzenia miejskiej strony internetowej oraz Facebooka, gdzie na bieżąco będą pojawiały się informacje o dostępnych wydarzeniach. Szczegółowych informacji o tej inicjatywie należy szukać na stronach internetowych poszczególnych instytucji kulturalnych i na profilach w mediach społecznościowych.
 
Instytucje biorące udział w akcji:
 
Teatr Kwadrat
Teatr Ochoty
Teatr Syrena
Teatr Rampa
Teatr Studio
Teatr 6. Piętro
Teatr Polonia
Och Teatr
Dom Spotkań z Historią
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie
Muzeum Warszawy
Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy
Staromiejski Dom Kultury
Bemowskie Centrum Kultury
Białołęcki Ośrodek Kultury
Wolskie Centrum Kultury
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Zła jakość powietrza w stolicy

WARSZAWA. Nad miastem unosi się smog. Jest wysoki poziom toksycznych pyłów.

Warszawa

Mężczyzna wywołał awanturę w restauracji, bo nie odpowiadał mu smak jedzenia

WARSZAWA. Awanturnik zamówił posiłek, który jak twierdził nie był smaczny. W złości stłukł butelką witrynę lokalu.

Warszawa

Pożar w starej cegielni

WARSZAWA. Zapaliła się drewniana wiata. Akcja gaszenia ognia trwała do godz. 3.

Warszawa

Wypadek auta ciężarowego i dostawczego

WARSZAWA. Do zdarzenia doszło przy ul. Powązkowskiej.

Warszawa

Będzie modernizacja wiaduktów nad Agrykolą

WARSZAWA. Otwarto koperty z propozycjami firm chętnych podjąć się inwestycji zakładającej przebudowę wiaduktów nad Agrykolą.

Warszawa

Ustawiono symboliczne znicze po zamachu w Berlinie

WARSZAWA. Symboliczny gest solidarności z ofiarami zamachu w Berlinie. Warszawiacy zapalają znicze przed budynkiem ambasady.

Warszawa

Wypadek na moście Łazienkowskim

WARSZAWA. Najechały na siebie BMW oraz Volkswagen.

Warszawa

Potrącenie na Lazurowej

WARSZAWA. Dwie osoby zostały potrącone na przejściu dla pieszych w poniedziałek wieczorem.

Reklama