Warszawa - Piątek, 20.06.2025 / Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama

Na mieszkańców stolicy czeka bezpłatna oferta kulturalno-sportowa

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
WARSZAWA. Warszawianki i warszawiacy tłumnie poszli do urn. W ramach podziękowania stolica ma nagrodę dla wszystkich za wzorową postawę obywatelską. W najbliższy weekend, 19-20 października, na mieszkanki i mieszkańców stolicy czeka bezpłatna oferta kulturalno-sportowa.
 
Warszawa przed wyborami do Sejmu i Senatu RP, wspólnie z innymi samorządami podjęła wyzwanie organizacji pozarządowej Akcji Demokracja #IdziemyNaRekord60procent. - W ubiegłorocznych wyborach samorządowych frekwencja w Warszawie wyniosła prawie 67%, w tegorocznych aż 77,07%.
 
Wspólnie pokazaliśmy, że rozumiemy jak ważne są nasze głosy i jak dużo od nich zależy – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy. – W najbliższy weekend, bezpłatne będą wybrane instytucje kultury, miejskiej ale i prywatne, które odpowiedziały na nasz apel oraz miejskie obiekty sportowe.
 
W ramach akcji #IdziemyNaRekord60procent Warszawa proponuje bezpłatne korzystanie z usług miejskich ośrodków sportu i rekreacji, w szczególności z pływalni krytych, siłowni, kortów tenisowych, squasha. Akcja dotyczy wejść indywidualnych (biletów jednorazowych) w dniach 19-20 października br. w godzinach otwarcia obiektu w ramach dostępnych (np. wcześniej niezarezerwowanych) godzin. Dotyczy obiektów Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, Park Kultury w Powsinie oraz wszystkich Dzielnicowych Ośrodków Sportu i Rekreacji.
 
Do akcji przyłączyły się warszawskie instytucje kultury, które zaproponowały m.in. zniżki na spektakle lub pule bezpłatnych biletów odpowiadających wysokości frekwencji wyborczej, konkursy, rabaty na zakup wydawnictw, bezpłatne kuratorskie oprowadzania po wystawach, bezpłatne zajęcia w domach kultury, także realizację celów charytatywnych. Zapraszamy do śledzenia miejskiej strony internetowej oraz Facebooka, gdzie na bieżąco będą pojawiały się informacje o dostępnych wydarzeniach. Szczegółowych informacji o tej inicjatywie należy szukać na stronach internetowych poszczególnych instytucji kulturalnych i na profilach w mediach społecznościowych.
 
Instytucje biorące udział w akcji:
 
Teatr Kwadrat
Teatr Ochoty
Teatr Syrena
Teatr Rampa
Teatr Studio
Teatr 6. Piętro
Teatr Polonia
Och Teatr
Dom Spotkań z Historią
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie
Muzeum Warszawy
Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy
Staromiejski Dom Kultury
Bemowskie Centrum Kultury
Białołęcki Ośrodek Kultury
Wolskie Centrum Kultury
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Ranił policjanta, rzucając w niego butelką po piwie

Do zdarzenia doszło w miejscowości Baniocha niedaleko Warszawy.

Warszawa

Koniec z fałszowanymi biletami Warszawskiej Karty Miejskiej!

Problem fałszywek z głowy, ale utrudnienia mogą mieć pasażerowie.

Warszawa

Ukradł kilkadziesiąt rowerów

Pierwszych kradzieży jednośladów dopuścił się w maju.

Warszawa

Strzelanina na Mokotowie

Dwóch mężczyzn zaatakowało funkcjonariuszkę policji.

Warszawa

Wykoleił się tramwaj linii 1

Pojazd wypadł z szyn na łuku.

Warszawa

Koniec wakacji, ciąg dalszy remontów

Wiele już zrobiono. Sporo zostało jeszcze do wykonania.

Warszawa

Pobił i okradł księdza

Napastnikiem okazał się 37-latek.

Warszawa

Spotkał mężczyznę, który był mu winien pieniądze. Został przez niego ugodzony nożem

Do zdarzenia doszło przy ul. Marymonckiej na warszawskich Bielanach. Obaj mężczyźni spotkali się zupełnie przypadkiem. 41-latek był winien pieniądze poszkodowanemu.

Reklama