Warszawa - Czwartek, 19.06.2025 / Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Reklama

Na Lotnisko Chopina pojedzie mniej pociągów

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. Od 5 do 17 lipca pociągi Kolei Mazowieckich i prawie wszystkie pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej nie dojadą na Lotnisko Chopina i będą kończyły kursy na stacji Warszawa Zachodnia. Częściej będą jeździły autobusy linii 175, a w pojazdach WTP zostanie wprowadzone honorowanie biletów KM.
 
W piątek, 5 lipca, zarządca infrastruktury kolejowej – spółka PKP Polskie Linie Kolejowe – rozpocznie prace modernizacyjne na odcinku linii Warszawa Zachodnia – Warszawa Lotnisko Chopina. Planowany termin ich zakończenia to 17 lipca.
 
W czasie prac pociągi Kolei Mazowieckich linii RL i Szybkiej Kolei Miejskiej S3 będą kursowały w skróconych relacjach: Modlin – Warszawa Zachodnia i Wieliszew / Legionowo Piaski – Warszawa Zachodnia. Także pociągi SKM S2 w większości będą kończyły i zaczynały kursy na stacji Warszawa Zachodnia. W dzień powszedni – połowa, a w weekend – 31 z 37 kursów będzie realizowanych na trasie skróconej.
 
Dodatkowo, od 5 do 17 lipca, rozkład jazdy SKM S2 będzie się kilkukrotnie zmieniał. Zachęcamy do sprawdzenia rozkładów jazdy przed planowaną podróżą.
 
Zmieni się także kursowanie pociągów Kolei Mazowieckich do i z Piaseczna. Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny na stronie Kolei Mazowieckich.
 
W tym czasie zostanie zwiększona częstotliwość lotniskowej linii autobusowej 175 na odcinku Centrum – Lotnisko Chopina. Na tym fragmencie trasy autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 10 minut.
 
Zostanie także wprowadzone honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego. Wszystkie bilety KM będą honorowane w:
 
autobusach linii: 175 (na odcinku Dw. Centralny – Lotnisko Chopina), 188 (na odcinku Baleya – Lotnisko Chopina), 148 i 331 (na odcinku PKP Okęcie – Lotnisko Chopina), 228 (na odcinku PKP Okęcie – Ośrodek Wojskowy), 709 i 727 (na odcinku Metro Wilanowska – PKP Piaseczno)
metrze na odcinku Centrum – Stokłosy 
autobusach i tramwajach, na odcinkach pokrywających się wymienionymi powyżej.
Dodatkowo w pociągach lotniskowych, w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM – KM – WKD”, obowiązuje stałe wzajemne honorowanie biletów.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Wózek z dzieckiem w wodzie. Niania karmiła kaczki

WARSZAWA. Spacerująca z dzieckiem w wózku opiekunka karmiła kaczki w parku Kępa Potocka na Żoliborzu. Nagle wózek wpadł do rzeki.

Warszawa

Wypadek w Al. Jerozolimskich. Są ranni

WARSZAWA. Wczoraj, przed godz. 13 doszło do wypadku drogowego, w jakim ranna została jedna osoba.

Warszawa

Dziś znów zaczną działać fotoradary

WARSZAWA. W Wielki Piątek zaplanowano ponowne uruchomienie fotoradarów.

Warszawa

Sześć aut zderzyło się na skrzyżowaniu

WARSZAWA. Paraliż na drodze, sześć uszkodzonych aut i czterech poszkodowanych, w tym dwójka funkcjonariuszy policji.

Warszawa

Nowa rotunda

WARSZAWA. Rozpoczęto prace przy Rotundzie.

Warszawa

Ekshumacja w związku z katastrofą smoleńską

WARSZAWA. To następna ekshumacja ofiary smoleńskiej przeprowadzana na Powązkach.

Warszawa

Zarzuty dla sprawcy napadu na pocztę

WARSZAWA. 37-latek odpowie za napad na placówkę pocztową zlokalizowaną na Żoliborzu, przy ul. Grunwaldzkiej.

Warszawa

Duża impreza biegowa w stolicy

WARSZAWA. W najbliższą niedzielę, tj. 26 marca, na terenie Warszawy odbędzie się kolejna edycja PZU Półmaratonu Warszawskiego.

Reklama