Warszawa - Wtorek, 07.10.2025 / Imieniny: Marii, Marka, Amalii
Reklama

Na Bródnie nowe buspasy i rondo

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
WARSZAWA. Ruszają prace przygotowawcze związane z budową metra na Bródnie. Po obu stronach ul. Matki Teresy z Kalkuty dobudowane zostaną buspasy, a na skrzyżowaniu z Chodecką powstanie rondo. Na czas budowy, od wtorku, 22 stycznia, ok. godz. 22.00 wprowadzone zostaną zmiany w ruchu.
 
Wykonawca II linii metra na Bródnie prowadzi przygotowania do wprowadzenia zmian w ruchu związanych z budową dwóch stacji na ul. L. Kondratowicza. Przed ich rozpoczęciem, na innych bródnowskich ulicach, wprowadzone zostaną rozwiązania, które ułatwią mieszkańcom poruszanie się w czasie budowy metra. Na ul. Matki Teresy z Kalkuty pomiędzy ulicami Chodecką a św. Wincentego wytyczone zostaną buspasy w obydwu kierunkach. W tym celu jezdnia na tym odcinku zostanie specjalnie poszerzona, dla kierowców samochodów osobowych pozostanie (tak jak do tej pory) po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Dodatkowo, na skrzyżowaniu ulic Matki Teresy z Kalkuty i Chodeckiej powstanie rondo.
 
Na czas robót, od wtorku, 22 stycznia, od godz. 22.00 planowane jest zamknięcie ul. Matki Teresy z Kalkuty na odcinku od św. Wincentego do Chodeckiej wraz ze skrzyżowaniem z tą ostatnią ulicą. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Rembielińska – Wyszogrodzka – Chodecka – L. Kondratowicza. Roboty w tym rejonie potrwają około trzech tygodni.
 
Również we wtorek, 22 stycznia, odbędzie się pierwsze ze spotkań informacyjnych dotyczących zmian związanych z rozbudową II linii metra na Bródnie. Odbędzie się ono w Szkole Podstawowej nr 379 im. Szarych Szeregów przy ul. Turmonckiej 2 i poświęcone będzie budowie stacji „Bródno”. Drugie spotkanie dotyczyć będzie zmian towarzyszących pracom przy stacjach „Zacisze” i „Kondratowicza” odbędzie się w czwartek, 24 stycznia. Oba potrwają od godz. 18.00 do ok. 20.00.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Warszawskie zoo otwiera nową bramę

WARSZAWA. Już od 1 maja warszawiacy będą mogli korzystać z nowego wejścia do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Warszawa

Miasto proponuje dwa warianty rozbudowy ul. Górczewskiej. Odbędą się konsultacje społeczne

 WARSZAWA. Rozpoczynają się konsultacje społeczne na temat zmian na ulicy Górczewskiej.

Warszawa

Biegi uliczne i przemarsze. Będą utrudnienia

WARSZAWA. W najbliższą sobotę i niedzielę, 14 i 15 kwietnia, zaplanowane zostały biegi uliczne i przemarsz.

Warszawa

Od 12 do 15 kwietnia zmiany w ruchu drogowym. Utrudnienia są wynikiem remontów

WARSZAWA. Przez cztery dni (12-15 kwietnia) przebudowywane będą przejścia dla pieszych na ul. św. Bonifacego.

Warszawa

Komunikacja w czasie Wielkanocy

WARSZAWA. Wraz z nadejściem Wielkanocy będą zmiany w stołecznej komunikacji miejskiej.

Warszawa

Ponad 600 lokali na Starej i Nowej Pradze ma szansę wzbogacić ofertę handlową prawobrzeżnej Warszawy

WARSZAWA. Miasto podpisało umowę na opracowanie koncepcji zarządzania lokalami usługowymi na praskich ulicach.

Warszawa

31 marca ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście zamienią się w weekendowy deptak

 WARSZAWA. Do połowy października wyłączany będzie ruch od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ul. Senatorskiej.

Warszawa

Mieszkańcy już mogą korzystać z nowej pływalni w ośrodku „Inflancka”

WARSZAWA. Ośrodek „Inflancka” planuje poszerzyć swoją ofertę o nowoczesny kompleks saun. 

Reklama