Najlepsi żużlowcy świata przyjadą do Warszawy, by walczyć o punkty w Mistrzostwach Świata. W sobotę, 17 maja, na PGE Narodowym odbędzie się turniej 2025 Orlen Oil FIM Speedway Grand Prix of Poland.
Pierwszy wyścig zaplanowano na godzinę 19:00. Organizatorzy zachęcają kibiców do skorzystania z komunikacji miejskiej – to najszybszy i najwygodniejszy sposób dotarcia na stadion. Najlepiej wybrać metro, które kursuje co kilka minut. W pobliżu PGE Narodowego zatrzymują się także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich, a przez most Poniatowskiego regularnie jeżdżą autobusy i tramwaje.
W dniu wydarzenia częściej kursować będą m.in. tramwaje linii 7. Aktualne rozkłady i połączenia dostępne są na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.
Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie organizowane jest od 2015 roku. Do tej pory sześciokrotnie Polakom udawało się zajmować miejsca na podium. W 2015 roku Jarosławowi Hampelowi (3 m), w 2017 i 2018 Maciejowi Janowskiemu (2 m) oraz w 2019 roku właśnie Patrykowi Dudkowi (3 m) i Bartoszowi Zmarzlikowi 2023 (3 m) i 2024 (2 m).
Prace nad odświeżeniem wyglądu Ogrodu Krasińskich trwały jakieś półtora roku. Realizowanemu projektowi rewitalizacji przeciwnych była grupa mieszkańców.
Od minionego poniedziałku ruszyły tegoroczne matury. Egzamin dojrzałości maturzyści mają już za sobą z języka polskiego oraz matematyki na poziomie podstawowym. Dziś otworzono arkusze z języka angielskiego.