Dzisiaj jest: 19 września 2020, Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Aktualności Warszawa

Mieszkańcy Warszawy mogą wziąć udział w akcji Wielkie Badanie Wzroku

Dodano: 12.03.2019

Mieszkańcy Warszawy mogą wziąć udział w akcji Wielkie Badanie Wzroku

fot. Materiały prasowe

WARSZAWA. W najnowszym badaniu* zrealizowanym na potrzeby Wielkiego Badania Wzroku, aż 41% respondentów z województwa mazowieckiego deklaruje, że ma wadę wzroku lub chorobę oczu. Rozpoczynająca się właśnie akcja jest okazją do kontrolnej lub profilaktycznej wizyty u specjalisty, który wykona badania i udzieli porad odnośnie odpowiedniej dbałości o oczy.
 
Blisko 22% mieszkańców woj. mazowieckiego nie wie czy ma wadę wzroku, niemalże tyle samo źle ocenia kondycję swoich oczu. Warto pamiętać, że niebezpieczeństwo mogą stanowić nie tylko wykryte i już korygowane wady wzroku, lecz również nieświadomość ich występowania. Do występujących najczęściej należą krótkowzroczność (22%), astygmatyzm (16%) i dalekowzroczność (14%). Najbardziej odczuwalnymi objawami są suchość i pieczenie oczu – skarży się na nie aż 83% mieszkańców mazowieckiego. Zaczerwienienie lub przekrwienie oczu doskwiera 80% respondentów. Niestety większość dostrzega problem dopiero w momencie pojawienia się pierwszych uciążliwych symptomów.
 
Prawidłowa higiena oczu może poprawić ich kondycję, nie zwalnia jednak z systematycznej diagnostyki. Eksperci zgodnie podkreślają – podstawą dbania o wzrok są regularne, coroczne kontrole okulistyczne. Oczy należy badać co najmniej raz w roku, niezależnie od wcześniej potwierdzonej diagnozy czy występujących dolegliwości. Niektóre z chorób rozwijają się bezobjawowo, dlatego tak ważna jest profilaktyka, by je wykluczyć lub w razie konieczności wdrożyć jak najszybciej odpowiednie leczenie. 
 
Eksperci zgodnie podkreślają – podstawą dbania o wzrok są regularne kontrole u specjalisty. Z wiekiem nasz wzrok zmienia się, dlatego aby mieć pewność dobrego i komfortowego widzenia należy badać jego ostrość przynajmniej raz w roku – niezależnie od wcześniej potwierdzonej wady czy występujących dolegliwości. Często ze względu na stopniowe postępowanie wady możemy nie odczuwać pogorszenia widzenia lub je po prostu ignorować. Ma to duży wpływ na codzienne funkcjonowanie poszczególnych grup zawodowych, np. kierowców, operatorów maszyn czy pracowników biurowych, których wzrok nieustannie narażony jest na wytężoną pracę i często decyduje nie tylko o jakości, ale także bezpieczeństwie wykonywanych czynności – mówi dr n. biol. Robert Grabowski, Dyrektor Medyczny Vision Express.Wielkie Badanie Wzroku, które odbędzie się między 18 lutego a 31 marca jest doskonałą okazją na wizytę u specjalisty i poddanie się badaniu. W tym czasie koszt badania to jedynie 9 zł, a dodatkową zachętą są atrakcyjne zniżki na zakup okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych. 
 
Mieszkańcy Warszawy mogą wziąć udział w akcji Wielkie Badanie Wzroku do końca marca w następujących salonach Vision Express: 
 
ul. Jubilerska 1/3 w CH King Cross, 
ul. Głębocka 15 w CH Targówek, 
al. Jerozolimskie 148 w CH Reduta, 
ul. Wołoska 12 w Galerii Mokotów, 
ul. Górczewska 124 w CH Wola Park, 
al. Jana Pawła II 82 w CH Arkadia, 
ul. Złota 59 w CH Złote Tarasy, 
ul. Ostrobramska 75C w CH Atrium Promenada, 
ul. Połczyńska 121/125 w CH Tesco, 
ul. Powsińska 31 w CH Sadyba Best Mall, 
ul. Puławska 427 k. sklepu Real, 
ul. Targowa 72 w CH Wileńska, 
ul. Powstańców Śląskich 126 w Galerii Handlowej Bemowo, 
ul. Światowida 17 w Galerii Północnej, 
ul. Marszałkowska 104/122 w Domach Towarowych Wars Sawa Junior, 
Pl. Szwedzki 3 (Warszawa-Janki) w CH IKEA Janki, 
ul. Mszczonowska 3 (Warszawa-Janki) w CH Janki II, 
ul. Piłsudskiego 1 (Warszawa-Marki) w CH M1 Marki. 
 
Więcej szczegółów dotyczących akcji, adresy wszystkich salonów oraz informacje o zapisach można znaleźć na stronie www.WielkieBadanieWzroku.pl.
 
Wielkie Badanie Wzroku –  to ogólnopolska kampania, organizowana przez Vision Express. Jej celem jest zwiększenie świadomości Polaków dotyczącej konieczności regularnego badania wzroku. W jej ramach prowadzone są akcje badania wzroku w ponad 190 salonach optycznych w całej Polsce. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.WielkieBadanieWzroku.pl.
 
 
 
*Badanie opinii publicznej zrealizowane dla Vision Express metodą CAWI przez IQS sp. z o.o. w dniach 31 stycznia - 5 lutego 2019 na reprezentatywnej próbie 1600 Polaków.
 
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Portal wawa.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Od 18 maja otwarte stołeczne żłobki i przedszkola

Od 18 maja otwarte stołeczne żłobki i przedszkola

  Miasto otworzyło żłobki i przedszkola. Dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom, rodzicom i personelowi wprowadzono stosowne procedury i instrukcje. 

Dodano: 18.05.2020 | Komentarze: 0

W lesie pod Mińskiem Mazowieckim odkryto niewybuchy z czasów II wojny światowej

W lesie pod Mińskiem Mazowieckim odkryto niewybuchy z czasów II wojny światowej

  Na niewybuchy natrafili członkowie stowarzyszenia pasjonatów historii, którzy prowadzili poszukiwania innych militariów wojennych. Odnalezione pociski trafią na poligon, gdzie zostaną zneutralizowane.

Dodano: 18.05.2020 | Komentarze: 0

Koronawirus. 1792 przypadki zakażenia w woj. mazowieckim [15.04.2020r.]

Koronawirus. 1792 przypadki zakażenia w woj. mazowieckim [15.04.2020r.]

  Zgodnie z najnowszymi danymi przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia, w województwie mazowieckim jest już 1792 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem.

Dodano: 16.04.2020 | Komentarze: 0

Reklama
Konsultacje w sprawie lokalizacji nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych

Konsultacje w sprawie lokalizacji nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych

 Docelowo w Warszawie ma powstać minimum 1000 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Tak zakłada ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Właśnie ruszyły konsultacje w sprawie lokalizacji nowych stacji.

Dodano: 16.04.2020 | Komentarze: 0

Koronawirus. 175 przypadków zakażenia w woj. mazowieckim  [23.03.2020r.]

Koronawirus. 175 przypadków zakażenia w woj. mazowieckim [23.03.2020r.]

  Zgodnie z najnowszymi danymi przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia, w województwie mazowieckim jest już 175 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Dodano: 23.03.2020 | Komentarze: 0

Reklama
Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Pobił go i poszczuł psem, bo odmówił imprezowaniapiotrek: Co to się dzieje w tej...
Lider grupy Coma zagra soloAmeba: Wolę Roguckiego z Comą...
Illusion powraca z nowym albumemArtemon: Fantastyczna wiadomość,...
ENEMEF: Noc OskarowaKinoman: Zniewolony i Wilk z...
Bullet For My ValentineMikołaj: Bedzie miazga!!!
Reklama

Nowe na portalu

Reklama