Dzisiaj jest: 16 kwietnia 2024, Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Aktualności Warszawa

Mieszkańcy Warszawy mogą wziąć udział w akcji Wielkie Badanie Wzroku

Dodano: 12.03.2019

Mieszkańcy Warszawy mogą wziąć udział w akcji Wielkie Badanie Wzroku

fot. Materiały prasowe

WARSZAWA. W najnowszym badaniu* zrealizowanym na potrzeby Wielkiego Badania Wzroku, aż 41% respondentów z województwa mazowieckiego deklaruje, że ma wadę wzroku lub chorobę oczu. Rozpoczynająca się właśnie akcja jest okazją do kontrolnej lub profilaktycznej wizyty u specjalisty, który wykona badania i udzieli porad odnośnie odpowiedniej dbałości o oczy.
 
Blisko 22% mieszkańców woj. mazowieckiego nie wie czy ma wadę wzroku, niemalże tyle samo źle ocenia kondycję swoich oczu. Warto pamiętać, że niebezpieczeństwo mogą stanowić nie tylko wykryte i już korygowane wady wzroku, lecz również nieświadomość ich występowania. Do występujących najczęściej należą krótkowzroczność (22%), astygmatyzm (16%) i dalekowzroczność (14%). Najbardziej odczuwalnymi objawami są suchość i pieczenie oczu – skarży się na nie aż 83% mieszkańców mazowieckiego. Zaczerwienienie lub przekrwienie oczu doskwiera 80% respondentów. Niestety większość dostrzega problem dopiero w momencie pojawienia się pierwszych uciążliwych symptomów.
 
Prawidłowa higiena oczu może poprawić ich kondycję, nie zwalnia jednak z systematycznej diagnostyki. Eksperci zgodnie podkreślają – podstawą dbania o wzrok są regularne, coroczne kontrole okulistyczne. Oczy należy badać co najmniej raz w roku, niezależnie od wcześniej potwierdzonej diagnozy czy występujących dolegliwości. Niektóre z chorób rozwijają się bezobjawowo, dlatego tak ważna jest profilaktyka, by je wykluczyć lub w razie konieczności wdrożyć jak najszybciej odpowiednie leczenie. 
 
Eksperci zgodnie podkreślają – podstawą dbania o wzrok są regularne kontrole u specjalisty. Z wiekiem nasz wzrok zmienia się, dlatego aby mieć pewność dobrego i komfortowego widzenia należy badać jego ostrość przynajmniej raz w roku – niezależnie od wcześniej potwierdzonej wady czy występujących dolegliwości. Często ze względu na stopniowe postępowanie wady możemy nie odczuwać pogorszenia widzenia lub je po prostu ignorować. Ma to duży wpływ na codzienne funkcjonowanie poszczególnych grup zawodowych, np. kierowców, operatorów maszyn czy pracowników biurowych, których wzrok nieustannie narażony jest na wytężoną pracę i często decyduje nie tylko o jakości, ale także bezpieczeństwie wykonywanych czynności – mówi dr n. biol. Robert Grabowski, Dyrektor Medyczny Vision Express.Wielkie Badanie Wzroku, które odbędzie się między 18 lutego a 31 marca jest doskonałą okazją na wizytę u specjalisty i poddanie się badaniu. W tym czasie koszt badania to jedynie 9 zł, a dodatkową zachętą są atrakcyjne zniżki na zakup okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych. 
 
Mieszkańcy Warszawy mogą wziąć udział w akcji Wielkie Badanie Wzroku do końca marca w następujących salonach Vision Express: 
 
ul. Jubilerska 1/3 w CH King Cross, 
ul. Głębocka 15 w CH Targówek, 
al. Jerozolimskie 148 w CH Reduta, 
ul. Wołoska 12 w Galerii Mokotów, 
ul. Górczewska 124 w CH Wola Park, 
al. Jana Pawła II 82 w CH Arkadia, 
ul. Złota 59 w CH Złote Tarasy, 
ul. Ostrobramska 75C w CH Atrium Promenada, 
ul. Połczyńska 121/125 w CH Tesco, 
ul. Powsińska 31 w CH Sadyba Best Mall, 
ul. Puławska 427 k. sklepu Real, 
ul. Targowa 72 w CH Wileńska, 
ul. Powstańców Śląskich 126 w Galerii Handlowej Bemowo, 
ul. Światowida 17 w Galerii Północnej, 
ul. Marszałkowska 104/122 w Domach Towarowych Wars Sawa Junior, 
Pl. Szwedzki 3 (Warszawa-Janki) w CH IKEA Janki, 
ul. Mszczonowska 3 (Warszawa-Janki) w CH Janki II, 
ul. Piłsudskiego 1 (Warszawa-Marki) w CH M1 Marki. 
 
Więcej szczegółów dotyczących akcji, adresy wszystkich salonów oraz informacje o zapisach można znaleźć na stronie www.WielkieBadanieWzroku.pl.
 
Wielkie Badanie Wzroku –  to ogólnopolska kampania, organizowana przez Vision Express. Jej celem jest zwiększenie świadomości Polaków dotyczącej konieczności regularnego badania wzroku. W jej ramach prowadzone są akcje badania wzroku w ponad 190 salonach optycznych w całej Polsce. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.WielkieBadanieWzroku.pl.
 
 
 
*Badanie opinii publicznej zrealizowane dla Vision Express metodą CAWI przez IQS sp. z o.o. w dniach 31 stycznia - 5 lutego 2019 na reprezentatywnej próbie 1600 Polaków.
 
 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Portal wawa.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Finałowe morsowanie w Dzielnicy Wisła już w niedzielę

Finałowe morsowanie w Dzielnicy Wisła już w niedzielę

Tysiąc osób weszło do rzeki podczas szóstej edycji szkółki morsowania w Dzielnicy Wisła. Ostatnie morsowanie w najbliższą niedzielę – zakończy je ognisko z muzyką na żywo i tańcami.

Dodano: 15.12.2022 | Komentarze: 0

Następny odcinek Trasy Łazienkowskiej do przebudowy

Następny odcinek Trasy Łazienkowskiej do przebudowy

Miasto podpisało umowę na rozbiórkę i odbudowę wiaduktów Trasy Łazienkowskiej nad ulicami Paryską i Bajońską. 

Dodano: 13.12.2022 | Komentarze: 0

Rośnie most pieszo-rowerowy na Wiśle

Rośnie most pieszo-rowerowy na Wiśle

Wszystkie filary mostu pieszo-rowerowego, który połączy Śródmieście z Pragą, są już gotowe. W miniony weekend zakończyło się betonowanie dwóch ostatnich rzecznych podpór. Kolejnym etapem prac będzie montaż elementów konstrukcji przeprawy.

Dodano: 12.12.2022 | Komentarze: 0

Reklama
Konstrukcja nowego budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej gotowa

Konstrukcja nowego budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej gotowa

Z tej okazji w najwyższym punkcie obiektu zawisła tradycyjna wiecha.

Dodano: 15.07.2022 | Komentarze: 0

Ukradł 270 kg truskawek. Mężczyzna usłyszał zarzut

Ukradł 270 kg truskawek. Mężczyzna usłyszał zarzut

Dodano: 15.07.2022 | Komentarze: 0

Reklama
Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Pobił go i poszczuł psem, bo odmówił imprezowaniapiotrek: Co to się dzieje w tej...
Lider grupy Coma zagra soloAmeba: Wolę Roguckiego z Comą...
Illusion powraca z nowym albumemArtemon: Fantastyczna wiadomość,...
ENEMEF: Noc OskarowaKinoman: Zniewolony i Wilk z...
Bullet For My ValentineMikołaj: Bedzie miazga!!!
Reklama

Nowe na portalu

Reklama