Warszawa - Wtorek, 09.09.2025 / Imieniny: Sergiusza, Piotra
Reklama

Mieszkańcy mogą bezpiecznie korzystać z dostarczanej wody

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
WARSZAWA. Mieszkańcy mogą bezpiecznie korzystać z dostarczanej wody i pić ją z kranu. Awaria miejskiego kolektora przesyłowego nie ma żadnego wpływu na jakość warszawskiej kranówki. Woda spełnia rygorystyczne wymogi, a jej skład jest codziennie kontrolowany, na każdym etapie uzdatniania.
 
Najnowocześniejsze technologie, zmodernizowane instalacje i szczegółowe badania – wszystko to gwarantuje, że woda dostarczana przez wodociągi warszawskie do domów mieszkańców jest smaczna, czysta i nadaje się do picia prosto z kranu.
 
Awaria układu przesyłowego dotyczy systemu kanalizacyjnego i nie ma wpływu na jakość wody dostarczanej warszawiakom - ujęcia kranówki dla miasta znajdują się pod dnem Wisły i są zlokalizowane między 506 km a 509 km na rzece. Jest to 10 km wcześniej od miejsca kontrolowanego zrzutu nieczystości do rzeki, który odbywa się poniżej, na wysokości 519 km.
 
Każdego dnia w stolicy uzdatnia się ponad 350 milionów litrów wody. Zanim trafi do mieszkańców aglomeracji warszawskiej, musi przejść szereg skomplikowanych procesów technologicznych i szczegółowych badań laboratoryjnych. W nowoczesnych zakładach warszawskich wodociągów woda poddawana jest m.in. wieloetapowej filtracji, ozonowaniu i dezynfekcji. Wszystko po to, aby była bezpieczna, czysta i smaczna.
 
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji posiada własne akredytowane laboratoria, w których rocznie jest wykonywanych ok. 170 tys. badań wody. Niezależnie kontrole jakości wody dostarczanej mieszkankom i mieszkańcom Warszawy prowadzi też Sanepid.
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano około godz. 8.00.

Warszawa

Kiedy uruchomią II linię metra?

Tego jeszcze nie wiadomo. Wczoraj odbyła się sesja rady miasta.

Warszawa

Poranne wstrzymanie ruchu tramwajów

Dziś rano doszło do nieszczęśliwego zdarzenia w jednym z tramwajów. Zasłabł pasażer.

Warszawa

Wypadek na Wisłostradzie

Poranny wypadek na Wisłostradzie.

Warszawa

Tramwaj zderzył się z osobówką. Były utrudnienia

Do zdarzenia doszło ok. godz. 11.30 przy skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Żurawiej.

Warszawa

Awaria w warszawskim metro

Od rana była awaria w warszawskim metro.

Warszawa

Tramwaje opóźnione. Co się stało?

Ciężarówka, przejeżdżając przez skrzyżowanie zahaczyła o liny podtrzymujące sieć trakcyjną.

Warszawa

Odnaleziono zaginionego 13-latka

Chłopiec zgubił się 4 grudnia. Od tego czasu trwały jego poszukiwania.

Reklama