Warszawa - Niedziela, 07.09.2025 / Imieniny: Melchiora, Reginy, Ryszardy
Reklama

Mieszkańcy mogą bezpiecznie korzystać z dostarczanej wody

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
WARSZAWA. Mieszkańcy mogą bezpiecznie korzystać z dostarczanej wody i pić ją z kranu. Awaria miejskiego kolektora przesyłowego nie ma żadnego wpływu na jakość warszawskiej kranówki. Woda spełnia rygorystyczne wymogi, a jej skład jest codziennie kontrolowany, na każdym etapie uzdatniania.
 
Najnowocześniejsze technologie, zmodernizowane instalacje i szczegółowe badania – wszystko to gwarantuje, że woda dostarczana przez wodociągi warszawskie do domów mieszkańców jest smaczna, czysta i nadaje się do picia prosto z kranu.
 
Awaria układu przesyłowego dotyczy systemu kanalizacyjnego i nie ma wpływu na jakość wody dostarczanej warszawiakom - ujęcia kranówki dla miasta znajdują się pod dnem Wisły i są zlokalizowane między 506 km a 509 km na rzece. Jest to 10 km wcześniej od miejsca kontrolowanego zrzutu nieczystości do rzeki, który odbywa się poniżej, na wysokości 519 km.
 
Każdego dnia w stolicy uzdatnia się ponad 350 milionów litrów wody. Zanim trafi do mieszkańców aglomeracji warszawskiej, musi przejść szereg skomplikowanych procesów technologicznych i szczegółowych badań laboratoryjnych. W nowoczesnych zakładach warszawskich wodociągów woda poddawana jest m.in. wieloetapowej filtracji, ozonowaniu i dezynfekcji. Wszystko po to, aby była bezpieczna, czysta i smaczna.
 
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji posiada własne akredytowane laboratoria, w których rocznie jest wykonywanych ok. 170 tys. badań wody. Niezależnie kontrole jakości wody dostarczanej mieszkankom i mieszkańcom Warszawy prowadzi też Sanepid.
 
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Awaria sygnalizatora przy Wołoskiej

Non stop zielone światło mieli kierowcy.

Warszawa

Jutro zbiórka elektrośmieci

Zniszczone i stare urządzenia będzie można przynosić do 19 punktów zlokalizowanych na terenie całego miasta.

Warszawa

Pożar w centrum stolicy

Zapaliła się papa na dachu wieżowca Warsaw Spire.

Warszawa

Kolejne utrudnienia w ruchu na weekend

Od dziś blokada bocznej szosy Trasy Armii Krajowej.

Warszawa

Chciał przejechać teściową

Mężczyzna był pijany. Znaleziono przy nim dwa naboje.

Warszawa

Powstaje Park Miniatur

Pierwsze obiekty będzie można obejrzeć już 5 lipca.

Warszawa

Nie świeci neon na moście Gdańskim

Doszło do awarii niektórych literek. Nie świeci cały napis a wszystko przez owady.

Reklama