Warszawa - Niedziela, 22.06.2025 / Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
Reklama

Komorowski zwyciężył w całej Warszawie

Dodano:

Fot. Archiwum wawa.net.pl
Fot. Archiwum wawa.net.pl
W wyborach prezydenckich warszawianie głosowali głównie na Bronisława Komorowskiego.

Obecny prezydent zdobył największe poparcie w Wilanowie i Ursynowie. Najmniejsze grono popierających go mieszkańców stolicy zanotowano na Pradze Północ, gdzie zdobył niewiele ponad 36 proc., co i tak stanowi więcej niż wynik Andrzeja Duda, który zdobył tam dokładnie 32,91 proc.

Duda z kolei najlepiej wypadł na Pradze oraz w Wawrze. Ogólnie otrzymał od warszawian 27 procentowe poparcie. Trzeci kandydat w rankingu, tj. Paweł Kukiz, zyskał w Warszawie łącznie 18.19 proc. Najwięcej głosów oddano na Kukiza na Białołęce – ponad 23 proc. oraz w Ursusie – ponad 21 proc. Najmniej z kolei na Żoliborzu – 15 proc i w Śródmieściu – też 15 proc.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Nowy komendant stołeczny policji

Na stanowisko nowego komendanta stołecznego policji wybrany został inspektor Michał Domaradzki.

Warszawa

Przybędzie rowerów miejskich

Zwiększy się liczba stacji z rowerami miejskimi.

Warszawa

Wjeżdżał w samochody. Zniszczył dziewięć aut

Do zdarzenia doszło na warszawskiej Woli.

Warszawa

Pościg za piratem drogowym

Policjanci ścigali mężczyznę jadącego motocyklem 160 km/h.

Warszawa

Sprzątacz okradł uczelnię

Do zdarzenia doszło w marcu bieżącego roku, kiedy to jedna ze szkół wyższych działających w Warszawie zgłosiła na policję kradzież drogiego sprzętu.

Reklama