Warszawa - Środa, 18.06.2025 / Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Reklama

Kolejny sezon Miejskiego Serwisu Rowerowego

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. Powrócił bezpłatny Miejski Serwis Rowerowy. Podobnie jak w poprzednim sezonie będzie czynny w weekendy do końca wakacji, a także 15 sierpnia. W najbliższą sobotę i niedzielę, a także 6 i 7 lipca, serwisantów będzie można spotkać na ul. Ząbkowskiej.
 
„Naprawiaj – nie wyrzucaj” to hasło przyświeca serwisantom, którzy w każdą sobotę i niedzielę, od godz. 10.00 do 18.00, bezpłatnie naprawiają jednoślady. Oprócz bieżących poprawek, pracownicy Miejskiego Serwisu Rowerowego (MSR), udzielają warszawiankom i warszawiakom porad i wskazówek związanych z codzienną obsługą rowerów czy wykrywaniem usterek. W namiocie serwisowym można m.in. dokonać kontroli i regulacji roweru, sprawdzić i uzupełnić ciśnienie w kołach, załatać lub wymienić dętkę, wyregulować hamulce i przerzutki, skontrolować luz łożysk czy też zamontować akcesoria rowerowe.
 
Przez najbliższe dwa weekendy tj. 29 i 30 czerwca oraz 6 i 7 lipca serwis będzie działał na ul. Ząbkowskiej u zbiegu z ul. Targową, w ramach festiwalu „Otwarta Ząbkowska”. Jeśli serwis będzie cieszył się zainteresowaniem, namiot MSR zostanie w tym miejscu do końca wakacji.
 
W ubiegłym roku z usług Miejskiego Serwisu Rowerowego skorzystało ponad 600 osób. Celem uruchomienia MSR jest promowanie korzystania z rowerów, jako wygodniej i prozdrowotnej formy transportu oraz rekreacji w mieście. Dodatkowo serwis przypomina cyklistom o należytej dbałości o jednoślady – sprawność techniczna rowerów, w intensywnym ruchu miejskim, może mieć wpływ na bezpieczeństwo.
 
Projekt koordynuje Biuro Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

2000 wykupionych miejsc w żłobkach

WARSZAWA. Warszawa zakończyła nabór ofert w konkursie na wykup miejsc w niepublicznych żłobkach.

Warszawa

Od 6 czerwca zmiana organizacji ruchu na ul. Wał Miedzeszyński

WARSZAWA. W czwartek, 6 czerwca, zmieni się organizacja ruchu na ul. Wał Miedzeszyński na wysokości budowanego węzła Południowej Obwodnicy Warszawy.

Warszawa

Zmiany w rejonie budowanej stacji „Kondratowicza”

WARSZAWA. Wakacje na budowie stacji „Kondratowicza” II linii metra będą bardzo intensywne.

Warszawa

4 i 5 czerwca zmiany w parkowaniu na śródmiejskich ulicach

 WARSZAWA. Utrudnienia związane są z obchodami 30. rocznicy wolnych wyborów.

Warszawa

Dzięki aplikacji warszawiacy zdecydują gdzie wyrosną nowe drzewa

WARSZAWA. Warszawscy ogrodnicy szykują zamówienie na nowe drzewa.

Warszawa

Warszawa kontynuuje program osłonowy „Zielone wsparcie”

 WARSZAWA. W planach jest też podwyżka kwoty wsparcia.

Warszawa

Projekt zagospodarowania ośrodka „Polonia”

 WARSZAWA. Rozstrzygnięto konkursy architektoniczno-urbanistyczny.

Warszawa

Więcej miejsc w warszawskich żłobkach

WARSZAWA. Miasto zorganizowało giełdę nieruchomości dla przedsiębiorców prowadzących działalność związaną z opieką nad dziećmi.

Reklama