Warszawa - Niedziela, 22.06.2025 / Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
Reklama

Kolejny egzamin maturalny. Dziś język angielski

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Od minionego poniedziałku ruszyły tegoroczne matury. Egzamin dojrzałości maturzyści mają już za sobą z języka polskiego oraz matematyki na poziomie podstawowym. Dziś otworzono arkusze z języka angielskiego.

Również w dniu dzisiejszym, o godz. 14 przeprowadzony zostanie test z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Ze wszystkich maturzystów przystępujących do egzaminów dojrzałości w tym roku, język angielski, jako przedmiot obowiązkowy w ramach języka nowożytnego wybrało prawie 90% wszystkich zdających. Maturzyści nie obawiają się o poziom podstawowy, który uważają, że powinien być łatwy.

Na dzień 13 maja zaplanowano test z języka niemieckiego, na 15 maja z rosyjskiego, na 19 maja z francuskiego, 21 maja z hiszpańskiego, 22 maja z włoskiego, a 23 z języków mniejszości narodowych, to jest białoruskiego, ukraińskiego i litewskiego. W tym samym dniu będzie można również przystąpić do egzaminu z języków regionalnych, to jest łemkowskiego i kaszubskiego.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Autobusy na gaz dotarły do stolicy

Przyjechała pierwsza partia 10 przegubowych Solbusów.

Warszawa

Wybuch w warszawskiej kamienicy

Do zdarzenia doszło wczoraj w centrum Warszawy.

Warszawa

Pędziła ponad 200 km/h!

Za kierownicą mercedesa zasiadała 20-latka. Dziewczyna szalała po stolicy.

Warszawa

Policyjne podsumowanie 2014

Najwięcej wypadków we wtorki. Najwięcej ofiar śmiertelnych w listopadzie.

Warszawa

Rozbito szajkę. Przemycali narkotyki

Zatrzymano dwie kobiety i czterech mężczyzn.

Warszawa

Dwa wypadki o poranku. Były utrudnienia

Do obu zdarzeń doszło na Trasie Siekierkowskiej.

Warszawa

Jest zjazd na Wisłostradę!

Kierowcy wreszcie mogą liczyć na ułatwienia. Otworzono zjazd na Wisłostradę z mostu Grota-Roweckiego.

Reklama