Warszawa - Czwartek, 19.06.2025 / Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Reklama

Kolejny egzamin maturalny. Dziś język angielski

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Od minionego poniedziałku ruszyły tegoroczne matury. Egzamin dojrzałości maturzyści mają już za sobą z języka polskiego oraz matematyki na poziomie podstawowym. Dziś otworzono arkusze z języka angielskiego.

Również w dniu dzisiejszym, o godz. 14 przeprowadzony zostanie test z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Ze wszystkich maturzystów przystępujących do egzaminów dojrzałości w tym roku, język angielski, jako przedmiot obowiązkowy w ramach języka nowożytnego wybrało prawie 90% wszystkich zdających. Maturzyści nie obawiają się o poziom podstawowy, który uważają, że powinien być łatwy.

Na dzień 13 maja zaplanowano test z języka niemieckiego, na 15 maja z rosyjskiego, na 19 maja z francuskiego, 21 maja z hiszpańskiego, 22 maja z włoskiego, a 23 z języków mniejszości narodowych, to jest białoruskiego, ukraińskiego i litewskiego. W tym samym dniu będzie można również przystąpić do egzaminu z języków regionalnych, to jest łemkowskiego i kaszubskiego.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Trwają przygotowania do stworzenia Mapy Koron Drzew

WARSZAWA. Zakończono pierwszy etap projektu obejmujący Śródmieście i Mokotów.

Warszawa

39-latek groził konkubinie. Trafił do aresztu na 2 miesiące

WARSZAWA. Policjanci z Bemowa zatrzymali 39-letniego Jacka T. podejrzanego o groźby karalne.

Warszawa

Podpisano umowę na przebudowę Wału Miedzeszyńskiego

WARSZAWA. Koszt budowy wyniesie 79 mln zł.

Warszawa

Remonty ulic na Białołęce i Targówku

 WARSZAWA. W weekend, 23-26 listopada, warszawscy drogowcy wymienią nawierzchnię m.in. ul. Czołowej na Białołęce.

Warszawa

Rozbudują Muzeum Powstania Warszawskiego

WARSZAWA. 19 listopada ogłoszono wyniki konkursu na rozbudowę i modernizację MPW.

Warszawa

Rafał Trzaskowski zaprzysiężony na prezydenta Warszawy

WARSZAWA. Na urząd został wybrany głosami warszawiaków z wynikiem 56,6 %. 

Warszawa

6 urodziny Veturilo w Warszawie. Obecnie posiadają ponad 350 stacji i 5200 rowerów

WARSZAWA. Kiedy startował miał 57 stacji, z których można było wypożyczyć blisko tysiąc jednośladów.

Warszawa

Trwają roboty torowe na ul. Puławskiej

WARSZAWA. Prace remontowe na Puławskiej trwają od 9 czerwca.

Reklama