Warszawa - Środa, 18.06.2025 / Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Reklama

Działania podejmowane w związku z awarią kolektora

Dodano:

fot. Urząd Miasta Warszawa
fot. Urząd Miasta Warszawa
WARSZAWA. Znalezienie przyczyn awarii, ograniczenie zrzutu nieczystości do Wisły i naprawa uszkodzeń - to działania, które prowadzone są w związku z awarią miejskiego kolektora przesyłowego.
 
– Wszystkie procesy dzieją się równolegle. Nasi eksperci oceniają przyczyny i skutki awarii do której doszło, a jednocześnie podejmujemy prace, które pozwolą nam zminimalizować zrzut ścieków do Wisły – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy po spotkaniu sztabu kryzysowego w MPWiK. – Cieszę się również, że rząd wziął pod uwagę to, co mówiłem od samego początku tej awarii. Przede wszystkim potrzeba współpracy. Później przyjdzie czas na ocenę tego co się stało.
 
Na miejscu awarii wciąż pracują eksperci. Ich zadaniem jest określenie przyczyn, a także ocena możliwości i oszacowanie czasu naprawy uszkodzonych kolektorów.
 
Równocześnie toczą się prace zmierzające do maksymalnego ograniczenia zagrożeń bakteriologicznych w związku ze zrzutem nieczystości. Jeszcze w weekend mają zostać zainstalowane urządzenia, które w oparciu o nowatorską technologię, będą ozonować ścieki. Dzięki temu w nieczystościach nie będzie większości bakterii.
 
Wraz z przedstawicielami rządu i wojska analizowana jest możliwość zbudowania mostu pontonowego lub przeprawy na pływakach, którą byłyby poprowadzony rurociąg do oczyszczalni. Na miejscu zrzutu są już specjaliści i naukowcy z całej Polski, których zadaniem jest określenie warunków, jakie przeprawa musi spełniać, aby przesył mógł odbywać się w sposób bezpieczny. Badane są m.in. parametry dotyczące wyporności mostu, potrzebnego stanu wody w Wiśle oraz siła i kierunek prądu rzecznego.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Rowery miejskie pod ochroną

Ochroniarze będą kontrolowali stacje rowerowe.

Warszawa

Napad na aptekarza. Pady strzały?

Na napad z bronią w ręku wskazują świadkowie zdarzenia.

Warszawa

Zderzenie aut. Jedno wpadło do wykopów

Pojazdy zderzyły się przy skrzyżowaniu Bluszczańskiej i Pułku AK „Waligóra”.

Warszawa

Wymienią stare słupki w stolicy

Koszt inwestycji to 40 tys. zł.

Warszawa

Zamknięto estakadę. Będą utrudnienia

Trasa została wyłączona z ruchu wczoraj w nocy. Utrudnienia potrwają do początku listopada.

Warszawa

Pożar na Bemowie. Zapaliło się mieszkanie w bloku

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. Ogień zaczął się rozprzestrzeniać w jednym z lokali mieszkalnych na 9-tym piętrze bloku. Nikt nie został poszkodowany w wyniku zdarzenia.

Warszawa

Podsumowano długi weekend na drogach stolicy

Łącznie doszło do 24 kolizji, w wyniku których zmarła jedna osoba a 26 zostało rannych.

Warszawa

Wypadek przy Sprawnej. Są utrudnienia

Do zdarzenia doszło między Sprawną a Modlińską. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Reklama