Warszawa - Czwartek, 04.09.2025 / Imieniny: Liliany, Rozalii, Idy
Reklama

Będzie remont przy Dworcu Centralnym

Dodano:

Fot. Archiwum wawa.net.pl
Fot. Archiwum wawa.net.pl

WARSZAWA. Do przebudowy są przejścia podziemne znajdujące się w rejonie Dworca Centralnego. Zarząd Dróg Miejskich stolicy już poszukuje wykonawcy inwestycji.

 

Ogłoszone zostało postępowanie przetargowe, w ramach którego ma być wyłoniony realizator prac. Na chwilę obecną jest plan zmodernizowania przejść znajdujących się przy al. Jerozolimskich.

 

Zadanie będzie wdrożone w systemie zaprojektuj – wybuduj, a zatem wybrana drogą przetargową firma będzie odpowiedzialna zarówno za stworzenie koncepcji nowych przejść, jak także i roboty drogowe. Do remontu ma być oddana powierzchnia ponad 9 tys. metrów kwadratowych.

 

Prace wystartują prawdopodobnie w przyszłym roku. Otwarcie kopert od przedsiębiorstw zainteresowanych realizacją inwestycji nastąpi 9 czerwca.

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Powstanie spalarnia śmieci

  WARSZAWA. Wybudowana zostanie spalarnia śmieci na Targówku.

Warszawa

Trzy osoby ranne. Wypadek na Bemowie

WARSZAWA. Kierowca volkswagena passata wjechał w drzewo. Zdarzenie miało miejsce na ul. Radiowej na Bemowie.

Warszawa

W stolicy będą nowe autobusy

WARSZAWA. Na chwilę obecną trwają testy nowego autobusu. Jeżeli pojazd sprawdzi się w trasie, podobnych środków transportu przybędzie.

Warszawa

Zabarykadował się i groził użyciem broni

WARSZAWA. W Jabłonnie na osiedlu Słoneczna Polana zabarykadował się mężczyzna, który niewykluczone, iż dysponował bronią palną.

Warszawa

Muzeum Józefa Piłsudskiego. Wmurowanie kamienia węgielnego

WARSZAWA. Dziś uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Józefa Piłsudskiego.

Warszawa

Wypadek w rejonie Wisłostrady

WARSZAWA. Przy ul. Sanguszki, jadąc od Wisłostrady, zmotoryzowany prowadzący fiata wjechał na nie swój pas jezdni i zderzył się z prawidłowo jadącym kierowca skody.

Warszawa

Rozbito grupę przestępczą. Kilka osób zatrzymanych

WARSZAWA. Rozbita została grupa przestępcza, która zmuszała kobiety do prostytucji.

Warszawa

Nowy kierunek lotu z Warszawy. Dokąd?

WARSZAWA. Ze stolicy można polecieć do Seulu.

Reklama