Warszawa - Poniedziałek, 30.03.2026 / Imieniny: Amelii, Kwiryna, Dobromira
Reklama

Będzie remont przy Dworcu Centralnym

Dodano:

Fot. Archiwum wawa.net.pl
Fot. Archiwum wawa.net.pl

WARSZAWA. Do przebudowy są przejścia podziemne znajdujące się w rejonie Dworca Centralnego. Zarząd Dróg Miejskich stolicy już poszukuje wykonawcy inwestycji.

 

Ogłoszone zostało postępowanie przetargowe, w ramach którego ma być wyłoniony realizator prac. Na chwilę obecną jest plan zmodernizowania przejść znajdujących się przy al. Jerozolimskich.

 

Zadanie będzie wdrożone w systemie zaprojektuj – wybuduj, a zatem wybrana drogą przetargową firma będzie odpowiedzialna zarówno za stworzenie koncepcji nowych przejść, jak także i roboty drogowe. Do remontu ma być oddana powierzchnia ponad 9 tys. metrów kwadratowych.

 

Prace wystartują prawdopodobnie w przyszłym roku. Otwarcie kopert od przedsiębiorstw zainteresowanych realizacją inwestycji nastąpi 9 czerwca.

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Wystartowały nowe rejsy do Gdańska i Wrocławia

Połączenia organizowane z portu lotniczego w Modlinie są realizowane przez linie Ryanair.

Warszawa

Uwaga zmotoryzowani! Ruszyły roboty na Bielanach

W rejonie ul. Sacharowej wprowadzone zostały w dniu dzisiejszym utrudnienia. Od rana ograniczono możliwość przejazdu ul. Kasprowicza.

Warszawa

220 tys. kwiatów udekoruje stolicę

Na terenie Warszawy posadzonych ma zostać w bieżącym roku dokładnie 222 tys. kwiatów.

Warszawa

Nowe ścieżki rowerowe w Warszawie

Na terenie Warszawy powstaną niebawem nowe trasy rowerowe. Do połowy wakacji ma zostać ostatecznie opracowany projekt zakładający budowę nowych dróg w rejonie ul. Marszałkowskiej, Rzymowskiego, Gierdziejewskiego oraz al. Jana Pawła II i...

Warszawa

Potężny pożar przy al. Jerozolimskich

Przy al. Jerozolimskich w Warszawie doszło do w dniu wczorajszym do wybuchu pożaru. Łącznie pracowało siedem wozów straży. Ogień rozprzestrzenił się na sześciu hektarach gruntów.

Warszawa

Wypadek drogowy przy Kondratowicza

W wyniku wypadku drogowego w rejonie Kondratowicza poszkodowana została jedna osoba.

Warszawa

Wykolejenie tramwaju

W związku z wykolejeniem tramwaju linii nr 10 w dniu wczorajszym doszło do sporych utrudnień w płynności jazdy w rejonie skrzyżowania al. Solidarności oraz Jana Pawła II.

Warszawa

Inwestycja na dwa lata, teraz remont

Zapowiedziano remont drogi przebiegającej przez most Północny.

Reklama