Warszawa - Piątek, 20.06.2025 / Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama

28 listopada w Teatrze Dramatycznym odbędzie się koncert dla seniorów

Dodano:

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay
WARSZAWA. 28 listopada, w Teatrze Dramatycznym odbędzie się specjalny koncert „Świąteczna Warszawa Seniorów” w wykonaniu Izabeli Trojanowskiej i Grażyny Łobaszewskiej. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Wstęp bezpłatny.
 
Tego dnia o godz. 19.00 w sali Teatru Dramatycznego w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się koncert ikon polskiej sceny muzycznej - Izabeli Trojanowskiej i Grażyny Łobaszewskiej. Uczestnicy tego wydarzenia będą mogli posłuchać m.in. takich piosenek, jak: „Tyle samo prawd ile kłamstw”, „Wszystko czego dziś chcę”, „Pieśń o cegle”. W wykonaniu Izabeli Trojanowskiej usłyszymy też kilka nowych tytułów, jak „Życia zawsze mało” czy „Na skos”. Grażyna Łobaszewska również zaskoczy utworami z nowej płyty. W jej wykonaniu usłyszymy zupełnie nowe, zaskakujące brzmienie oraz energetyczne aranżacje zespołu AJAGORE. Oczywiście nie zabraknie też największych, niezapomnianych przebojów: „Czas nas uczy pogody”, „Brzydcy”, „Gdybyś”, „Za szybą”, które w odświeżonych wersjach na nowo odzyskują blask.
 
Wstęp na koncert „Warszawa dla seniorów” jest biletowany, ale bezpłatny. Wejściówki można odbierać w poniedziałek, 20 listopada, w godz. 10.00 – 15.00 przy kasach Teatru Dramatycznego (pl. Defilad 1). Jedna osoba może odebrać 2 bilety jednoosobowe. Liczba miejsc jest ograniczona!
 
Organizatorem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa.
 
Seniorzy w stolicy
 
W Warszawie mieszka blisko pół miliona osób powyżej 60 roku życia – to ponad 25% ogółu mieszkańców. Z roku na rok naszych seniorów będzie coraz więcej. Dlatego samorząd warszawski z roku na rok robi coraz więcej, by zapewnić im godne, jak najszczęśliwsze życie.
 
W 2014 r. powołaliśmy Warszawską Radę Seniorów. Współpracują w niej rady seniorów z dzielnic, Komisja Dialogu Społecznego ds. Osób Starszych i Kombatantów i Komisja Dialogu Społecznego ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku (łącznie 200 osób). W 2016 roku po raz pierwszy Obywatelski Parlament Seniorów, pozbawiony swojego miejsca w Sejmie, obradował w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W 2011 roku wybudowaliśmy Centrum Alzheimera. To jedyna w Polsce publiczna, specjalistyczna placówka terapeutyczna, rehabilitacyjna i opiekuńcza przeznaczona dla cierpiących na tę chorobę. Codziennie korzysta z niej 170 osób. W Centrum Alzheimera w sierpniu 2017 roku ruszyło Geriatryczne Centrum Medyczne.
 
Od kilku lat miasto dofinansowuje działalność 19 Uniwersytetów Trzeciego Wieku (w latach 2016-2019 to 2 240 000 zł), z których korzysta ok. 5 000 seniorów. Coraz więcej osób starszych jest zainteresowanych nowoczesnymi technologiami – w 2016 roku zorganizowano ponad 1000 kursów komputerowych dla tej grupy mieszkańców. W Warszawie z porad w Cyfrowych Punktach Wsparcia skorzystało blisko 7000 seniorów. A już w tym roku wiemy, że liczba ta może być jeszcze większa, gdyż zainteresowanie wciąż rośnie.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Nasz region najbardziej dynamiczny w Unii Europejskiej

WARSZAWA. Mazowsze uznano w całej Unii Europejskiej za najbardziej dynamicznie rozwijający się region lat 200 8 – 2014.

Warszawa

Warszawskie atrakcje walczą o nagrodę prezydenta

  WARSZAWA. Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy to prestiżowy plebiscyt, jaki ma wyłonić najciekawsze obiekty w stolicy.

Warszawa

Na Woli znaleziono ludzkie szczątki

WARSZAWA. Przy ul. Młynarskiej , w opuszczonym budynku, znaleziono ludzki szkielet. Sprawą zajęła się prokuratura.

Warszawa

Nowa linia tramwajowa

WARSZAWA. Tramwaje Warszawskie przygotowują się do inwestycji zakładającej stworzenie nowej linii prowadzącej z Woli na Wilanów.

Warszawa

Mandat dla policjantki za zbyt gwatłowny manerw radowiozem

WARSZAWA. Policjantka prowadząca radiowóz na czele kolumny jadącej na sygnale wczoraj przy ul. Radzymińskiej doprowadziła do wypadku drogowego.

Warszawa

Pierwszy śnieg w stolicy

WARSZAWA. Dziś rano w stolicy było pierwsze opady śniegu.

Warszawa

Śmiertelny wypadek

WARSZAWA. Na wysokości lotniska w Modlinie najechały na siebie trzy samochody osobowe.

Warszawa

Wypadek na skrzyżowaniu Górczewskiej i Powstańców Śląskich

WARSZAWA. Doszło do zderzenia radiowozu z autem dostawczym.

Reklama