Warszawa - Sobota, 23.08.2025 / Imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży
Reklama

2 000 par skorzystało z warszawskiego programu in vitro

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
WARSZAWA. Warszawski program in vitro ciszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców.
 
"Pomagamy tym, którzy borykają się z problemem niepłodności - podnieśliśmy dofinansowanie in vitro do 90%. Z naszego programu skorzystało prawie 2 000 par i urodziło się 275 dzieci. Dlatego nadal będziemy go rozwijali i kontynuowali" - mówi Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy.
 
Z programu wspierania osób dotkniętych niepłodnością z wykorzystaniem metod zapłodnienia pozaustrojowego można korzystać w sześciu wysokospecjalistycznych klinikach leczenia niepłodności (wybranych w drodze konkursu). Skorzystało z niego już 1997 par. I co najważniejsze na świat przyszło 275 młodych warszawiaków.
 
Zgodnie z zapowiedziami Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy program został rozszerzony. Zwiększyła się wysokość dofinansowania i pula środków przeznaczonych na ten cel. Obecnie stolica dofinansowuje aż 90% kosztów procedur zapłodnienia pozaustrojowego. I tylko w tym roku przeznaczy na to 10,6 mln zł.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Wypadek na moście Łazienkowskim

WARSZAWA. Najechały na siebie BMW oraz Volkswagen.

Warszawa

Potrącenie na Lazurowej

WARSZAWA. Dwie osoby zostały potrącone na przejściu dla pieszych w poniedziałek wieczorem.

Warszawa

Nie będzie chirurgii dziecięcej w szpitalu Bielańskim?

WARSZAWA. Placówka rozważa zamknięcie oddziału chirurgii dziecięcej. Przeciwni są zatrudnieni w ośrodku medycznym specjaliści.

Warszawa

Pożar mieszkania przy ul. Wileńskiej

WARSZAWA. Do rozprzestrzenienia ognia doszło przy ul. Wileńskiej na Pradze Północ. Natychmiast zainterweniowali strażacy.

Warszawa

Wypadek na wysokości Modlińskiej

WARSZAWA. Doszło do stłuczki dwóch pojazdów na Białołęce.

Warszawa

10 elektrycznych autobusów

WARSZAWA. Nowoczesne środki transportu pojawią się wkrótce na warszawskich ulicach.

Warszawa

Pijany kierowca zatrzymany przez ratowników medycznych

WARSZAWA. Mężczyzna miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Warszawa

Pożar na zamkniętym osiedlu

WARSZAWA. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Reklama