Warszawa - Środa, 14.01.2026 / Imieniny: Feliksa, Hilarego, Odona
Reklama

2 000 par skorzystało z warszawskiego programu in vitro

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
WARSZAWA. Warszawski program in vitro ciszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców.
 
"Pomagamy tym, którzy borykają się z problemem niepłodności - podnieśliśmy dofinansowanie in vitro do 90%. Z naszego programu skorzystało prawie 2 000 par i urodziło się 275 dzieci. Dlatego nadal będziemy go rozwijali i kontynuowali" - mówi Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy.
 
Z programu wspierania osób dotkniętych niepłodnością z wykorzystaniem metod zapłodnienia pozaustrojowego można korzystać w sześciu wysokospecjalistycznych klinikach leczenia niepłodności (wybranych w drodze konkursu). Skorzystało z niego już 1997 par. I co najważniejsze na świat przyszło 275 młodych warszawiaków.
 
Zgodnie z zapowiedziami Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy program został rozszerzony. Zwiększyła się wysokość dofinansowania i pula środków przeznaczonych na ten cel. Obecnie stolica dofinansowuje aż 90% kosztów procedur zapłodnienia pozaustrojowego. I tylko w tym roku przeznaczy na to 10,6 mln zł.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Mieszkańcy mogą bezpiecznie korzystać z dostarczanej wody

WARSZAWA. Awaria miejskiego kolektora przesyłowego nie ma żadnego wpływu na jakość warszawskiej kranówki.

Warszawa

Awaria kolektora w Warszawie

 WARSZAWA. Sztab kryzysowy pracuje nad jak najszybszym ustaleniem przyczyn i usunięciem awarii miejskiego kolektora przesyłowego.

Warszawa

Piknik z Klimatem na zakończenie wakacji

WARSZAWA. Hasło XII odsłony brzmi „Warszawa – Miasto z klimatem”.

Warszawa

Otwarto gabinety ginekologiczne dla pacjentek z niepełnosprawnościami

WARSZAWA. Ułatwieniem będzie nie tylko sprzęt, ale przede wszystkim forma zapisów i przebieg samej wizyty lekarskiej. 

Warszawa

Pociągi linii S1 będą kursowały na skróconej trasie

WAARSZAWA. Duże zmiany będą także w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich. 

Warszawa

Zasady dotyczące odbioru odpadów wielkogabarytowych

WARSZAWA. Przypominamy zasady dotyczące odbioru odpadów wielkogabarytowych. 

Warszawa

Trwa budowa metra na Bródnie. Zmieniono przebieg torów

WARSZAWA. Do końca wakacji tramwaje pojadą inaczej, a pasażerowie będą mogli skorzystać z zastępczej linii autobusowej.

Reklama