Warszawa - Piątek, 20.06.2025 / Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama

10 lat więzienia dla księdza pedofila

Dodano:

Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Fot. Archiwum Wawa.net.pl
Znany jest już wyrok Sądu Okręgowego Warszawa-Praga dla byłego księdza z Legionowa, który winny jest dokonania kilkunastu przestępstw na tle seksualnym.

Wśród stawianych byłemu kapłanowi zarzutów znalazł się również czyn seksualny z nieletnią. Sądzonego mężczyznę uznano za winnego. Zatrzymany to 37-letni Jacek S. Łącznie usłyszał on aż 17 zarzutów. Zgodnie z informacjami podawanymi przez polskie media, ksiądz dopuścił się wykroczeń w miejscu, w którym żył i uczył religii. Jego ofiarą padło 12 dziewcząt.

Za obcowanie płciowe wymuszone podstępem lub bezprawną groźbą oraz za odbycie stosunku seksualnego z nieletnim (poniżej 15 roku życia) obowiązuje w polskim prawie kara od 2 do 12 lat więzienia. Były duchowny przywrócony już został do stanu świeckiego. Przebywa w areszcie od roku 2012.
Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Wypadek na skrzyżowaniu Witosa i Idzikowskiego

WARSZAWA. Citroen dostawczy uległ zderzeniu z land roverem.

Warszawa

Strzelanina. Ktoś celował w policję

WARSZAWA. Na Żoliborzu doszło do strzelaniny. Ktoś próbował postrzelić policjantów. Funkcjonariusze, broniąc się, również użyli ognia.

Warszawa

Wycinka drzew z warszawskiego parku

WARSZAWA. Pozbyto się paru drzew z parku Rydza-Śmigłego. Powód?

Warszawa

Nowe kursu tramwajowe od poniedziałku

WARSZAWA. Po weekendzie rusza kurs tramwajowy do metra Młociny z obszaru Nowodworów.

Warszawa

Darmowa sterylizacja i kastracja pupili

WARSZAWA. Mieszkańcy bezpłatnie będą mieli okazję poddać koty i psy zabiegom sterylizacji i kastracji.

Warszawa

W kwietniu powstanie Narodowe Muzeum Techniki

WARSZAWA. Za kilka miesięcy powstanie Narodowe Muzeum Techniki. Będzie to placówka utworzona dzięki zbiorom zgromadzonym przez Muzeum Techniki i Przemysłu.

Warszawa

Wypadek z udziałem autobusu

WARSZAWA. Dziś rano zderzyły się trzy pojazdy. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.

Warszawa

Na warszawskie lotnisko przyleciał największy pasażerski samolot świata

WARSZAWA. Airbus A380 wylądował w porcie lotniczym F. Chopina w stolicy.

Reklama