Dzisiaj jest: 05 marca 2024, Imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

Aktualności

Rodzaje impregnacji posadzek przemysłowych

Dodano: 09.01.2018

Rodzaje impregnacji posadzek przemysłowych
Należy pamiętać, że rodzaj impregnacji uzależniony jest od typu posadzki przemysłowej, ma ona duży wpływ na żywotność oraz jakość użytkowania powierzchni. Poza aspektem zabezpieczeń, impregnacja spełnia bardzo ważną rolę pielęgnacyjną. Dobór preparatu pielęgnacyjnego uzależniony jest od stanu, wieku posadzki przemysłowej oraz efektu jaki chcemy uzyskać.
 
Posadzki przemysłowe poddane impregnacji posiadają podwyższoną odporność na ścieranie, zwiększona zostaje ich hydrofobowość oraz zmniejszona odsorpcja substancji oleistych.
 
Rodzaje
 
Impregnaty do świeżych posadzek betonowych
Do świeżo wylanej posadzki przemysłowej możemy zastosować dwa impregnaty: Melaxil oraz Melaxil Eco. Melaxil jest roztworem rozpuszczalnikowej żywicy akrylowej. Jego bezrozpuszczalnikowym wodorozcieńczalnym odpowiednikiem na bazie żywicy akrylowej jest Melaxil Eco. Impregnaty różni toksyczność- Melaxil jest preparatem ADR, z którym należy postępować wg. określonych procedur. Natomiast Melaxil Eco to ekologiczny środek, który może zostać zastosowany w pomieszczeniach, w których prowadzona jest produkcja spożywcza.
Impregnaty do świeżych i istniejących posadzek przemysłowych
W tym przypadku możemy zastosować impregnat Duroxil, wykorzystujemy go do świeżych, jak i użytkowanych posadzek betonowych. Duroxil jest krzemianowym impregnatem bezbarwnym, który wnikając w pory posadzki betonowej wchodzi w reakcję chemiczną, co prowadzi do wypełnienia przestrzeni w porach.
Impregnaty na bazie krzemianu litu do istniejących posadzek
Posadzki, które były użytkowane przez jakiś czas impregnować można preparatami na bazie krzemianów litu, np. Litoxil oraz Litoxil Max. Są to głęboko penetrujące środki, które tworzą wiązania chemiczne ze związkami wapnia. Powstanie takiego połączenia chemicznego, pozwala na utworzenie nierozpuszczalnego żelu, który wypełnia pory i tym samym uszczelnia strukturę posadzki. Litoxil Max ma podobne działanie, natomiast jest preparatem na bazie skoncentrowanych krzemianów litu, co za tym idzie cechuje się znacznie efektywniejszym działaniem.
 
Impregnaty nabłyszczające
Jednym z impregnatów nabłyszczającym jest Siloxil (przed jego zastosowaniem, należy upewnić się, że posadzka wcześniej została potraktowana krzemianem litu). Zastosowanie Siloxilu możliwe jest w momencie, gdy posadzka osiągnie odpowiedni wiek (minimalnie 28 dni). Zastosowanie impregnatów nabłyszczających pozwala uzyskać wysoki połysk posadzki przemysłowej, co znacznie poprawia jej wygląd.

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Portal wawa.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Chcemy bezpiecznego przejścia! - list otwarty

Chcemy bezpiecznego przejścia! - list otwarty

W Piastowie pod Warszawą od 2 lat prowadzone są prace w związku z remontem przejścia podziemnego. Michał Sadecki, przedsiębiorca, mieszkaniec Piastowa oraz ojciec dwójki dzieci apeluje do Władz miasta oraz Inwestora o jak najszybsze dokończenie inwestycji...

Dodano: 11.03.2019 | Komentarze: 0

Enologia i sommelier - czyli co w winie płynie

Enologia i sommelier - czyli co w winie płynie

Co płynie w winie, to jasne: złocisty, rubinowy, różowy moszcz gronowy, wyciśnięty z winogron, poddany fermentacji.

Dodano: 21.02.2019 | Komentarze: 0

Postaw na Radom i kup tanie bilety PKP Intercity z Warszawy dla całej rodziny!

Postaw na Radom i kup tanie bilety PKP Intercity z Warszawy dla całej rodziny!

Podróżowanie z dziećmi to możliwość wspólnego spędzenia czasu, odkrywania nowych miejsc, a także wzajemnej nauki. Każdy dorosły wie, że podróże kształcą, dlatego warto od najmłodszych lat zabierać swoje pociechy na dalsze czy bliższe wojaże.

Dodano: 13.02.2019 | Komentarze: 0

Reklama
Jakie auto wynająć w Warszawie kiedy w stolicy jesteś na kilka dni?

Jakie auto wynająć w Warszawie kiedy w stolicy jesteś na kilka dni?

Wybierasz się do Warszawy na kilka dni i nie wiesz gdzie oraz jak wypożyczyć auto? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym wynajem samochodu będzie szybki i prosty. Podpowiemy również, jakie auta najlepiej jest wybierać.

Dodano: 01.12.2018 | Komentarze: 0

Profesjonalne sprzątanie kuchni - podstawa funkcjonowania dobrej restauracji

Profesjonalne sprzątanie kuchni - podstawa funkcjonowania dobrej restauracji

Każdy, kto miał okazję obejrzeć program pokroju Kuchennych Rewolucji Magdy Gessler wie, jak zaniedbywane bywa w większości restauracji i punktów gastronomicznych sprzątanie kuchni. Tymczasem czysta kuchnia to podstawa działania w branży gastronomicznej. Jak powinno przebiegać sprzątanie kuchni w restauracji i jak często należy je wykonywać? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących zachowania czystości w kuchni i restauracji znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Dodano: 02.11.2018 | Komentarze: 0

Reklama
Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Pobił go i poszczuł psem, bo odmówił imprezowaniapiotrek: Co to się dzieje w tej...
Lider grupy Coma zagra soloAmeba: Wolę Roguckiego z Comą...
Illusion powraca z nowym albumemArtemon: Fantastyczna wiadomość,...
ENEMEF: Noc OskarowaKinoman: Zniewolony i Wilk z...
Bullet For My ValentineMikołaj: Bedzie miazga!!!
Reklama

Nowe na portalu

Reklama