Warszawa - Poniedziałek, 16.06.2025 / Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
Reklama

Machine Gun Kelly na jedynym koncercie w Polsce

Dodano:

 Niedługo po dwudziestych urodzinach stał się jedną z największych gwiazd amerykańskiego hip-hopu. Wszystkie jego albumy trafiły do dziesiątki Billboardu. Machine Gun Kelly nikogo nie pozostawia obojętnym. Na jego najnowszej międzynarodowej trasie “Hotel Diablo World Tour” artysta zaplanował jeden przystanek w Polsce i 11 września 2019 r. wystąpi w warszawskiej Progresji!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Młodość urodzonego w kwietniu 1990 r. Colsona Bakera nie należała do najspokojniejszych. Jeden z najbardziej znanych jasnoskórych raperów w historii gatunku, urodził się w Houston, ale od najmłodszych lat wspólnie z rodziną regularnie zmieniał miejsce zamieszkania. Wiązało się to z życiową misją jego rodziców, którzy byli misjonarzami. Z tego powodu często rzucani byli na różne krańce Stanów Zjednoczonych, a nawet świata – MGK przez kilkadziesiąt miesięcy mieszkał choćby w Egipcie czy Niemczech.
 
Poważne problemy nie ominęły jednak rodziny artysty – jego ojciec stracił pracę, popadł w depresję, a dom opuściła matka. Rozpoczął się kolejny okres tułaczki, w którym MGK ucieczki szukał w muzyce. Jego największymi idolami byli DMX, Eminem oraz Ludacris, na których stylu się wzorował i których style próbował adaptować.
 
Gdy po licznych rodzinnych perturbacjach, Colson na stałe powrócił do rodzinnego Cleveland, postanowił spróbować swoich sił na scenie hiphopowej. Ze względu na niebywały talent do wyrzucania z siebie wersów w nieszablonowy, a przede wszystkim niezwykle rytmiczny sposób, z szybkością karabinu maszynowego, Baker dostał od fanów pseudonim Machine Gun Kelly, który bardzo mu się spodobał i już w 2006 r. wydał pierwszy, bardzo dobrze przyjęty mixtape „Stamp of Approval”.
 
Za kamień milowy w karierze artysty uważa się singiel “Alice in Wonderland” i dłuższy materiał “Lace Up: The Mixtape” – oba wydane w 2010 r. Okazały się one przepustką Machine Gun Kelly’ego do hiphopowego mainstreamu. Muzyka rapera, który w swojej twórczości nawiązuje też do młodzieńczych fascynacji rockiem i pop-punkiem à la Blink-182, przypadła do gustu szerszej publiczności, a wyścig o kontrakt z nim wygrał Diddy.
 
Chociaż umowę z gigantem wydawniczym MGK podpisał jeszcze w 2011 roku, do dziś wydał raptem trzy oficjalne materiały – “Lace Up” z 2012 r., “General Admission” datowane na 2015 r. oraz “Bloom” z maja 2017 r. Wszystkie płyty trafiły do pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się w Stanach Zjednoczonych.
 
Muzyk wychodzi z nie tak częstego obecnie wśród gwiazd hip-hopu założenia, że o ile single może wypuszczać regularnie, o tyle longplay ma stanowić wartość ponadczasową, być zamkniętą historią i dlatego należy się do niego przyłożyć w całości. Stąd też ich stosunkowo niewielka liczba w karierze.
 
Machine Gun Kelly to raper starający się wychodzić daleko poza szablony i stereotypy. Nie boi się współpracy z najjaśniej świecącymi gwiazdami popu (Camila Cabello, Hailee Steinfeld, James Arthur), w swojej twórczości regularnie eksperymentuje, zachowując jednak przy tym swój hiphopowy sznyt, dzięki któremu zdobył uznanie w oczach milionów fanów hip-hopu na całym świecie.
 
Na koncercie w Progresji, który będzie jedynym polskim show w ramach “Hotel Diablo World Tour”, na pewno nie zabraknie największych przebojów Machine Gun Kelly’ego, takich jak “Wild Boy”, “Till I Die”, “Bad Things”, “Trap Paris” czy “Rap Devil” (diss na Eminema), ale możemy spodziewać się też nowych nagrań rapera, który od pewnego czasu sugeruje, że jego nowy longplay może ukazać się jeszcze w 2019 r.
 
Kiedy: 11 wrzesień godz. 19.00
Gdzie: Progresja
Za ile: 129-169
Reklama

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Lider grupy Coma zagra solo

Piotr Rogucki, poeta, piosenkarz, aktor, lider formacji COMA, tym razem wystąpi z projektem solowym. Koncert odbędzie się w Palladium 2 marca o godz.. 20:00.

Aktualności

Illusion powraca z nowym albumem

Zespół Illusion powraca po 16 latach z nowym albumem. Płyta "Opowieści" ujrzy światło dzienne już 15 marca.

Aktualności

Chimaira w Hydrozagadce

Amerykańska grupa metalowa wystąpi 7 marca w klubie Hydrozagadka. Dzień później grupa zagra w Poznaniu.

Aktualności

Gala 20-lecia Fryderyków dostępna dla publiczności

24 kwietnia 2014 roku, po raz pierwszy na taką skalę w dwudziestoletniej historii, organizatorzy zapraszają publiczność do udziału w jubileuszowej XX. edycji gali najważniejszych nagród muzycznych w Polsce.

Aktualności

Nabór dla wolontariuszy Festiwalu Off Plus Camera

 Od 14 lutego można wypełnić formularz rekrutacyjny i zgłosić się jako ochotnik do działań przy organizacji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Off Plus Camera, który odbędzie się w dniach 2 - 11 maja 2014...

Aktualności

"Tajemniczy ogród" w Teatrze Rampa

  9 marca 2014 (niedziela) g. 17:00 w Teatrze Rampa  na Targówku, ul. Kołowa 20 (mapa) odbędzie się spektakl zatytułowany "Tajemniczy ogród".

Aktualności

Najgłośniejszy koncert miesiąca w Progresji

 Progresja szykuje się na najgłośniejszy koncert w miesiącu. 

Aktualności

ENEMEF: Noc Oskarowa

ENEMEF: Noc Oscarowa to tradycyjna, coroczna okazja, aby tuż przed rozdaniem najważniejszych nagród światowej kinematografii zapoznać się z filmami, które mają największe szanse na zdobycie statuetek.

Reklama