Dzisiaj jest: 23 maja 2024, Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Aktualności

Jak uzyskać refundację na in vitro? Sprawdź!

Dodano: 29.11.2017

Jak uzyskać refundację na in vitro? Sprawdź!
 Władze Warszawy uruchomiły program wsparcia leczenia niepłodności dla par bezskutecznie starających się o dziecko. Dofinansowanie terapii in vitro wiąże się jednak z szeregiem wymagań wobec kandydatów. Jakie dokładnie one są? To opisujemy w naszym artykule, do lektury którego zapraszamy. 
 

Kto prowadzi leczenie niepłodności?

 

Zacznijmy od tego, która placówka będzie prowadziła terapię in vitro w ramach programu wsparcia. Konkurs organizowany przez władze miasta wygrała Klinika Leczenia Niepłodności INVICTA oddział Warszawa. Program uruchomiony został w 2017 roku i potrwa do końca 2019.

 

Zasady kwalifikacji do programu in vitro

 

W programie mogą wziąć udział pary, które w dniu kwalifikacji od co najmniej dwóch lat mieszkają w Warszawie. Niezbędne są również oświadczenia o pozostawaniu w związku małżeńskim lub partnerskim. Uczestnicy programu muszą również podpisać zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz zaświadczyć, że zapoznali się ze wszystkimi informacjami medycznymi. Pacjenci zobowiązani są również do wypełnienia ankiety satysfakcji z obsługi medycznej.

Co w przypadku par, które już korzystały ze wsparcia państwa w zakresie leczenia niepłodności? W programie nie mogą wziąć osoby, które już brały udział w trzech lub więcej próbach zapłodnienia.

Przejdźmy do wymagań względem pacjentek: kobieta powinna mieć od 25 do 40 lat. Wyjątek ustanowiony jest dla pacjentek, u których z powodu choroby nowotworowej jest wskazana terapia gonadotoksyczna. Tutaj wiek kobiety może być od 18 do 40 lat. Dodatkowe wymaganie wiąże się z poziomem hormonu AMH. Musi on wynosić co najmniej 0,7ng/ml.

Kwalifikacja par opiera się na wytycznych przygotowanych przez Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i Embriologii.

 

Refundacja in vitro w Warszawie - zakres

 

Sprawdzimy teraz, jakie elementy procedury medycznej obejmuje program wsparcia leczenie niepłodnosci w Warszawie. Kwota dofinansowania wynosi 5 000 złotych. Wsparciem zostały objęte następujące czynności medyczne:

  • stymulacja i monitorowanie jajeczkowania,
  • punkcja pęcherzyków jajowych i znieczulenie ogólne,
  • pobranie nasienia,
  • zapłodnienie pozaustrojowe i nadzór nad zarodkami,
  • transfer zarodków do jamy macicy pacjentki,
  • kriokonserwacja zarodków.

Wykonanie dodatkowych badań, przeprowadzenie konsultacji medycznych czy dodatkowe procedury medyczne opłacane będą przez parę biorącą udział w programie. Pacjenci muszą również ponieść koszty badań laboratoryjnych oraz niezbędnych leków. Trudno nie zauważyć, że bez wsparcia ze środków publicznych wiele par nie mogłoby sobie pozwolić na terapię metodą in vitro.

 

In vitro Warszawa - zgłoszenia

 

Już teraz na stronie internetowej realizatora, czyli Kliniki INVICTA,  można zgłaszać chęć uczestnictwa w programie. Wszystkie informacje na temat refundacji in vitro w Warszawie oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem: https://www.klinikainvicta.pl/leczenie-nieplodnosci/programy-in-vitro/program-vitro-dla-warszawy-2017-2019/.

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Portal wawa.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Chcemy bezpiecznego przejścia! - list otwarty

Chcemy bezpiecznego przejścia! - list otwarty

W Piastowie pod Warszawą od 2 lat prowadzone są prace w związku z remontem przejścia podziemnego. Michał Sadecki, przedsiębiorca, mieszkaniec Piastowa oraz ojciec dwójki dzieci apeluje do Władz miasta oraz Inwestora o jak najszybsze dokończenie inwestycji...

Dodano: 11.03.2019 | Komentarze: 0

Enologia i sommelier - czyli co w winie płynie

Enologia i sommelier - czyli co w winie płynie

Co płynie w winie, to jasne: złocisty, rubinowy, różowy moszcz gronowy, wyciśnięty z winogron, poddany fermentacji.

Dodano: 21.02.2019 | Komentarze: 0

Postaw na Radom i kup tanie bilety PKP Intercity z Warszawy dla całej rodziny!

Postaw na Radom i kup tanie bilety PKP Intercity z Warszawy dla całej rodziny!

Podróżowanie z dziećmi to możliwość wspólnego spędzenia czasu, odkrywania nowych miejsc, a także wzajemnej nauki. Każdy dorosły wie, że podróże kształcą, dlatego warto od najmłodszych lat zabierać swoje pociechy na dalsze czy bliższe wojaże.

Dodano: 13.02.2019 | Komentarze: 0

Reklama
Jakie auto wynająć w Warszawie kiedy w stolicy jesteś na kilka dni?

Jakie auto wynająć w Warszawie kiedy w stolicy jesteś na kilka dni?

Wybierasz się do Warszawy na kilka dni i nie wiesz gdzie oraz jak wypożyczyć auto? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym wynajem samochodu będzie szybki i prosty. Podpowiemy również, jakie auta najlepiej jest wybierać.

Dodano: 01.12.2018 | Komentarze: 0

Profesjonalne sprzątanie kuchni - podstawa funkcjonowania dobrej restauracji

Profesjonalne sprzątanie kuchni - podstawa funkcjonowania dobrej restauracji

Każdy, kto miał okazję obejrzeć program pokroju Kuchennych Rewolucji Magdy Gessler wie, jak zaniedbywane bywa w większości restauracji i punktów gastronomicznych sprzątanie kuchni. Tymczasem czysta kuchnia to podstawa działania w branży gastronomicznej. Jak powinno przebiegać sprzątanie kuchni w restauracji i jak często należy je wykonywać? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących zachowania czystości w kuchni i restauracji znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Dodano: 02.11.2018 | Komentarze: 0

Reklama
Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Pobił go i poszczuł psem, bo odmówił imprezowaniapiotrek: Co to się dzieje w tej...
Lider grupy Coma zagra soloAmeba: Wolę Roguckiego z Comą...
Illusion powraca z nowym albumemArtemon: Fantastyczna wiadomość,...
ENEMEF: Noc OskarowaKinoman: Zniewolony i Wilk z...
Bullet For My ValentineMikołaj: Bedzie miazga!!!
Reklama

Nowe na portalu

Reklama