Dzisiaj jest: 23 maja 2024, Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Aktualności

Biedronka w Otwocku może mieć cofnięte pozwolenie

Dodano: 04.04.2018

Biedronka w Otwocku może mieć cofnięte pozwolenie
Mieszkańcy ul. Wawerskiej protestują przeciw budowie centrum handlowego Biedronka pod oknami, obawiając się szkodliwego azbestu. Prezydent miasta obiecuje pomoc - informuje portal Business Journal.
 

Mieszkańcy budynków okolic ulicy Wawerskiej i Piastowej w Otwocku są zbulwersowani sposobem prac rozbiórkowych pod inwestycję budowy nowego centrum handlowego Biedronka. Ich obawy budzi nie tylko sposób wykonania prac rozbiórkowych i brak zabezpieczenia azbestu z dachów obecnych budynków. Azbest jest uznany za bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Jest substancją rakotwórczą pierwszej kategorii, a jego odpady klasyfikuje się jako odpady niebezpieczne. W Polsce obowiązuje „Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest stosowanych na terytorium Polski”. Obecnie w Polsce około 85% azbestu znajduje się w wyrobach budowlanych.

Mieszkańcy są zaskoczeni faktem budowy tak dużego centrum handlowego Biedronka w miejsce pierwotnie obiecanego sklepu ogrodniczego …

- informowano nas o budowie sklepu ogrodniczego. Tymczasem teraz, pomiędzy budynkami mieszkalnymi powstaje duże centrum spożywczych sklepów Biedronka z parkingiem i miejscem dla dostaw - tłumaczą przedstawiciele mieszkańców ul. Wawerskiej.

Mieszkańcy zwrócili się do Prezydenta miasta Otwock, Zbigniewa Szczepaniaka o pomoc i interwencję, domagając się cofnięcia pozwolenia na budowę tak dużej inwestycji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Urząd Prezydenta miasta najprawdopodobniej przychyli się do wniosku mieszkańców. - Sprawę zgłosili do mnie mieszkańcy, dlatego wniosłem do Inspektoratu zbadanie sprawy. Obecnie w miejscu inwestycji, trwa rozbiórka wcześniejszej zabudowy gdzie znajduje się m.in. azbest. W tym przypadku doszło do wielu uchybień związanych z procedurami utylizacji azbestu. Sprawą zatem zajmie się odpowiednia jednostka. Co do wstrzymania w ogóle inwestycji, nie chcę przesądzać. Wszystko oprzemy na podstawie wyników kontroli - podkreśla prezydent Otwocka, Zbigniew Szczepaniak.

- Budowa tak dużego supermarketu spożywczego jak Biedronka, z miejscami postojowymi dla klientów oraz dostaw towarów, nie może powstawać bez zgody okolicznych mieszkańców i w bezpośrednim pobliżu budynków mieszkalnych - podkreśla niezależny ekspert planowania przestrzennego.

Źródło: BusinessJournal.pl

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Portal wawa.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Chcemy bezpiecznego przejścia! - list otwarty

Chcemy bezpiecznego przejścia! - list otwarty

W Piastowie pod Warszawą od 2 lat prowadzone są prace w związku z remontem przejścia podziemnego. Michał Sadecki, przedsiębiorca, mieszkaniec Piastowa oraz ojciec dwójki dzieci apeluje do Władz miasta oraz Inwestora o jak najszybsze dokończenie inwestycji...

Dodano: 11.03.2019 | Komentarze: 0

Enologia i sommelier - czyli co w winie płynie

Enologia i sommelier - czyli co w winie płynie

Co płynie w winie, to jasne: złocisty, rubinowy, różowy moszcz gronowy, wyciśnięty z winogron, poddany fermentacji.

Dodano: 21.02.2019 | Komentarze: 0

Postaw na Radom i kup tanie bilety PKP Intercity z Warszawy dla całej rodziny!

Postaw na Radom i kup tanie bilety PKP Intercity z Warszawy dla całej rodziny!

Podróżowanie z dziećmi to możliwość wspólnego spędzenia czasu, odkrywania nowych miejsc, a także wzajemnej nauki. Każdy dorosły wie, że podróże kształcą, dlatego warto od najmłodszych lat zabierać swoje pociechy na dalsze czy bliższe wojaże.

Dodano: 13.02.2019 | Komentarze: 0

Reklama
Jakie auto wynająć w Warszawie kiedy w stolicy jesteś na kilka dni?

Jakie auto wynająć w Warszawie kiedy w stolicy jesteś na kilka dni?

Wybierasz się do Warszawy na kilka dni i nie wiesz gdzie oraz jak wypożyczyć auto? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym wynajem samochodu będzie szybki i prosty. Podpowiemy również, jakie auta najlepiej jest wybierać.

Dodano: 01.12.2018 | Komentarze: 0

Profesjonalne sprzątanie kuchni - podstawa funkcjonowania dobrej restauracji

Profesjonalne sprzątanie kuchni - podstawa funkcjonowania dobrej restauracji

Każdy, kto miał okazję obejrzeć program pokroju Kuchennych Rewolucji Magdy Gessler wie, jak zaniedbywane bywa w większości restauracji i punktów gastronomicznych sprzątanie kuchni. Tymczasem czysta kuchnia to podstawa działania w branży gastronomicznej. Jak powinno przebiegać sprzątanie kuchni w restauracji i jak często należy je wykonywać? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących zachowania czystości w kuchni i restauracji znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Dodano: 02.11.2018 | Komentarze: 0

Reklama
Zobacz inne fotorelacje

Wasze opinie

Pobił go i poszczuł psem, bo odmówił imprezowaniapiotrek: Co to się dzieje w tej...
Lider grupy Coma zagra soloAmeba: Wolę Roguckiego z Comą...
Illusion powraca z nowym albumemArtemon: Fantastyczna wiadomość,...
ENEMEF: Noc OskarowaKinoman: Zniewolony i Wilk z...
Bullet For My ValentineMikołaj: Bedzie miazga!!!
Reklama

Nowe na portalu

Reklama