Warszawa - Sobota, 21.06.2025 / Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Reklama

Atrakcyjność stołecznych nieruchomości

Dodano:

Bardzo dynamiczny na przestrzeni ostatnich lat rozwój Warszawy idzie w parze z jej rosnącą popularnością na międzynarodowym rynku nieruchomości. Nawet centrale znaczących firm z branży SSC/BPO z dalekiego Wietnamu czy Indii osiedlają się nad Wisłą i tworzą setki miejsc pracy dla mieszkańców stolicy.
 
 
 

Dobre życie w stolicy

 

Warszawa znajduje się w ścisłej polskiej czołówce miast posiadających dużą ilość nowoczesnych powierzchni biurowych. To główny rynek przyciągający inwestycje w segmencie SSC/BPO, gdzie tworzone jest mnóstwo miejsc pracy. Chodzi o wynikające z redukcji kosztów w międzynarodowym koncernie umieszczenie centrum konkretnego działu w jednym z oddziałów i rezygnacja z niego w innych siedzibach firmy (SSC) oraz outsourcing – zlecenie firmie zewnętrznej pewnej części firmowej działalności i przeniesienie jej nawet na inny kontynent (BPO). Jeżeli w danym mieście znajdują się takie centra, rosną szanse na ściągnięcie kolejnych. A każde duże centrum to przeciętnie 257 nowych miejsc pracy, często z dobrą pensją i korzystnym pakietem socjalnym. Oznacza to rozwój Warszawy oraz wzrost komfortu życia mieszkańców miasta. Aby tak się działo, niezbędne są dostępne praktycznie od ręki duże i nowoczesne biura do wynajęcia. Warszawa jest atrakcyjna dla inwestorów ze względu na planowanie przestrzenne i projekty nieoderwane od miejskiej tkanki, z uporządkowanym sąsiedztwem i spójnością systemu transportowego.

 

Atrakcyjna Warszawa

 

Duży potencjał Polski jako regionu jest dostrzegany na arenie międzynarodowej. To obszerny wewnętrzny rynek, większy niż w krajach sąsiednich, porównywalny jedynie do mało transparentnej Rumunii. Istnieje ryzyko nadpodaży na stołecznym rynku nieruchomości, jednak na pewno nie grozi to według przewidywań branży hotelowej. Na plus nie zadziałają raczej problematyczne, nie do końca uregulowane stosunki własnościowe czy też mocno skomplikowane plany przestrzennego zagospodarowania miasta. Warszawa jest wciąż jednak bardzo atrakcyjna dla kapitału zza granicy. W październiku 2014 roku nasza stolica znalazła się na 38. miejscu w światowym rankingu miast najpopularniejszych, jeśli chodzi właśnie o inwestowanie w biurowe nieruchomości. Centra usług SSC/BPO, niegdyś umiejscowione w Chinach, Wietnamie czy Indiach coraz częściej przenoszą się nad Wisłę, a Warszawa pokonuje konkurencję pod względem ekonomicznego potencjału, dostępności, stylu życia i ludzkiego kapitału oraz przyjazności dla biznesu.

 

Stołeczne atuty dla biznesu

 

Warszawa może się poszczycić rozwiniętą infrastrukturą transportową i telekomunikacyjną, a za granicą postrzegana jest jako jedno z najprężniej rozwijających się europejskich miast. Ważne jest też to, że w stolicy w miarę blisko usytuowane są najważniejsze organy publicznej administracji oraz fakt, że liderzy branży, jak chociażby Axiimmo dysponują wysokiej klasy powierzchniami biurowymi w przeróżnych, pożądanych lokalizacjach. Nie tylko buduje się nowe, monumentalne biurowce, ale także rewitalizuje ciekawe, opuszczone bądź zaniedbane budynki.

 

Reklama

Pozostałe wiadomości z Warszawy

Warszawa

Podczas remontu natrafili na niewybuch

Nietypowe znalezisko wykopano przy ul. Belwederskiej.

Warszawa

Kolejne podpalenie warszawskiej tęczy

Sprawcę zatrzymano. Przyłapano go na gorącym uczynku.

Warszawa

Usterka wodociągu na Żoliborzu

Trwają prace przy ul. Krasińskiego w Warszawie. Doszło do awarii wodociągowej.

Warszawa

Potężny pożar na podwarszawskiej giełdzie

Do wybuchu ognia doszło w Broniszach na giełdzie spożywczej.

Warszawa

Usterka wodociągu! Trwają prace

Bez przerwy ekipa pracuje nad usunięciem poważnej awarii wodociągowej, do jakiej doszło na skrzyżowaniu ul. Wólczyńskiej, Conrada oraz Sokratesa.

Warszawa

Frog stanie przed sądem. Odpowie za zniszczenie mienia

Robert N., który „zasłynął” gonitwą po Warszawie z zawrotną prędkością stanie przed sądem.

Warszawa

Roboty nad kolektorem ściekowym. Nieczynna ul. Piłsudskiego

Doszło do znaczących utrudnień przy u. Popiełuszki. Droga ma być nieczynna przez najbliższe trzy miesiące.

Warszawa

Wybuchł pożar w jednej z kamienicy na Pradze

Do zdarzenia doszło koło godz. 16.

Reklama